Asukkaat pyydettiin kokoontumaan sohvalle ja jättämään alkoholit ja naposteltavat pois (haluavat kai parempaa imagoa näytettäväksi koosteeseen).
Häätöäänestykseen joutuivat: Henri ja Mira
Kolmas nimeäminen julki
12
3307
Vastaukset
- kits Cesar
joo hena pois!
- Ernesti
toivottavasti Sika-Hena lähtee..
- sika mieheks
Hena pois. Yritti lyödä IhkuMikaa
Miran ensimmäinen kommentti: "ylläripylläri" .. aika happamena on. Myös Henri Ilmaisi olleensa varma joutumisestaan, "Olin ihan satavarma".
BB:"viikkotehtävä jatkuu..."- tumma kaunotar
Vaikeaksi meni. Olisin pitänyt henkan pitempään kun hän kuitenkin on pitänyt yllä katsojan mielenkiintoa paremmin kuin mira. Uskonkin että mira putoaa ja ulkopuolelta solutettu ylläri jatkaa ärsyttämistä ennen kuin big brother paljastaa että hena ei olekkaan kilpailija ja poituu kuvioista.
- julle77
tumma kaunotar kirjoitti:
Vaikeaksi meni. Olisin pitänyt henkan pitempään kun hän kuitenkin on pitänyt yllä katsojan mielenkiintoa paremmin kuin mira. Uskonkin että mira putoaa ja ulkopuolelta solutettu ylläri jatkaa ärsyttämistä ennen kuin big brother paljastaa että hena ei olekkaan kilpailija ja poituu kuvioista.
Satun tietämään Henan, eikä todellakaan mies oo mikään solutettu pelaaja. Hena on vaan talossa ottanut oman roolinsa ja on täysillä kaikessa mukana, vaikka sikaa vetää, niin on ainakin täysillä mukana, mitä ei taas toisista voi sanoa. Esim.Sari on täysin turha tyyppi tuolla talossa; ei edes kroisoksena heittäytynyt rooliin vaan pelas taas varman päälle. Jos näistä kahdesta pitää valita, niin ehdottomasti Mira ulos. Kyllästyttävä nitisijä. Ei kukaan jaksa tuollaista hapannaamaa katsella. Ja siitä syystä Mira lähtee muualle itkemään elämän epäoikeudenmukaisuutta.
- maistaa hieman
nöyryyttä ja häädetään hänet pois
- Voi tätä ilonpäivää
Eiku äänestämään Henkka ulos, heti ku mahdollista.
Tätä mä oon aina halunnu.- jeeeeeee
Ei jaksas aina kahtoo sitä sen naamaa niin v******tuneen näköisenä, hena sen sijaan ottaa ilon irti (ja on sika)
- kerralla ulos
jeeeeeee kirjoitti:
Ei jaksas aina kahtoo sitä sen naamaa niin v******tuneen näköisenä, hena sen sijaan ottaa ilon irti (ja on sika)
Paikka on varattu jo Henalle.
Hena tulee sunnuntaina pois talosta.
- hymiö :)
harmi ettei molemmat voi lähteä samalla oven-avauksella!
- Nainen Pääkaupunkiseudulta!!!
Molemmat ovat oikeat lähtemään jo talosta pois.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1351208
Kauhavan häiriköijistä
Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä34781Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..46577- 14570
Miksi Lapset kiusaa yöllä
Miksi Lapset kiusaa yöllä ihmisiä? Miksi vanhemmat antaa tämän tapahtua? Eikö ne huomaa ettei lapset ole kotona vai eivä23512Ajatteletko ollenkaan minua
Naiselle, jonka kanssa vahva tunne yhteydestä. Jota kipeästi kaipaan, mutta jota ei juuri näe. Onko siitä jo kolme vuott29496Viimeinen lankafest
Käykää viimeisessä lanka festissä. Ensivuonna sitä ei enää ole. Rahat on loppu. Harmi .14462Sama ransetti taas!
Keikkui tällä kertaa Honkavaaran tien varressa muutaman sadan metrin päässä Louhenkoskelta.. Otin rekisterin ylös ja ver14451- 20436
Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad18435