Haluaisin kuulla miehiltä ja miksei naisiltakin neuvoja siihen, että kuinka seksin kestoa voi pidentää. Käsittääkseni liian nopea laukeaminen on kovinkin yleinen ongelma, joten kai siihen erilaisia 'parannuskeinojakin' löytyy.
Minulla ja poikakaverillani on ongelma siinä, että hän tulee liian helposti ja minä liian vaikeasti. Käytännössä tämä tarkoittaa sitä, etten ikinä ehdi saamaan orgasmia ennen kuin yhdyntä on jo ohi. Pidempi esileikki tietysti edistää omaa tulemistani, mutta niin se edistää myös poikaystäväni tulemista.
Löytyisikö siis joltakin vinkkiä miten mies voi 'pidätellä' vai täytyykö minun vain unohtaa haaveet orgasmista yhdynnässä?
Minulla ja poikakaverillani on ongelma siinä, että hän tulee liian helposti ja minä liian vaikeasti. Käytännössä tämä tarkoittaa sitä, etten ikinä ehdi saamaan orgasmia ennen kuin yhdyntä on jo ohi. Pidempi esileikki tietysti edistää omaa tulemistani, mutta niin se edistää myös poikaystäväni tulemista.
Löytyisikö siis joltakin vinkkiä miten mies voi 'pidätellä' vai täytyykö minun vain unohtaa haaveet orgasmista yhdynnässä?
Vastaukset 5
Vanhimmat
Miehistä 30% kärsii pysyvästi ennenaikaisesta siemensyöksystä.
Todennäköisesti miehesi kuuluu tähän parantumattomaan ryhmään. Jos haluat hyvää seksiä, on sinun vaihdettava seksikumppania - ei siis välttämättä miestäsi.
Näin se vain on. Valitettavasti.
Nyt ei Selma tiedä mistä puhuu. Kestävyyttä voi todellakin saada lisää. Itse olen siitä hyvä esimerkki. Nuorena pojankoltiaisena en kerennyt kuin naisen huulille kun mälli jo roiskahti.
Nykyään tilanne on toinen ja hallitsen itseni lähes täydellisesti ja voin päättää tulemiseni ajankohdan milloin vaan.
Itsehillintää harjoittelin masturbaation aikana.
Pitkitin tulemistani lopettamalla "toiminnan" juuri ennen kuin huippu tuli. Pidin aina pienen tauon ja aloitin uudestaan.
Mielestäni tärkein asia joka minulla toimii aktin aikana on ehdottomasti rentous. Miehen täytyy osata "höllätä" ennen kuin alkaa tehdä liian höpöä.
En kyllä aio mitään seksiseuraa ruveta hakemaan neljän yhteisen ja hyvin sujuneen vuoden jälkeen. Kun kerrankin löytyy joku, joka kestää mun vittumaiset puoleni niin kyllä siitä pidetään kiinni kynsin ja hampain ;)
olla totta. Olen löytänyt miehen jolla on aivan käsittämätön itsekuri tässä asiassa: toisinaan seksin aikana vaan henkäisee, että vaihdetaan asentoa - tämä siis sen seurauksena, että alkaa tuntua liian hyvältä. Asennonvaihdon aikana saa pienen tauon, ja taas jatkuu :) taivaallista minulle. Kuulema harjoitteli kuten 'gulliverxxx' masturboidessa, pitkitti ja pitkitti.
Varmaan myös se, jos mies runkkaa useasti auttaa kestävyyteen, vai miten on miehet?
Seksikaupat myy suihkepulloa, josta pieni sumautus kullin päähän ennen yhdyntää. Vaikutus perustuu puuduttavaan aineeseen. Auttaa todella, tuntuu hyvältä molemmista ja voi naida vaikka avaimen reikää parikin tuntia.