olis nyt hiukan asiaa Dead Risingistä

Peli tulossa perjantaina : ) tilattu on . mutta olis kyllä pari kysymystä .....ja muuta. vastauksia toivon sitten ... eikös tuo peli ole kovin nopeasti ohi. luulin aluksi tosiaan et peliä pitää pelata 72 h. mutta kuulin et peli menee olikohan 7-9 tuntii. niin eikös se oo aika vähän sitte? onko muutes niistä välipomoista mitään vastusta? ja kuka on pahin bossi
vastauksia kiitos : )))
3271
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

on niistä pomoista kyllä joistakin ihan mukavasti vastusta.montakertaa jouduin yrittäämään peräti 5 kertaa joitain pomoja ennenkuin pääsin läpi.

pelissähän edetään sillai,että sun pitää olla oikeassa paikassa todellakin juuri oikeaan aikaan että tarina lähtee käyntiin.sen tietää siitä,kun seuraa välivideo.

pelissä on 72 tuntia tosielämän 7 tuntia aikaa selvittää tarina tehtävät muuten tarina zompieitten mysteeristä jää ikuisiksiajoiksi frankilta ja sinulta pimentoon.

ajan loppumisesta seuraa se,että joudut aloittamaan koko leikin alusta.

peli on kyllä mukavan haastava ajoittain turhauttavankin vaikea.monesti meni aikaa ennenkuin sain tarinan lähtemään käyntiin,mutta sittenkun tarina nytkähtää käyntiin,niin silloin se on yleensä helppoa edetä pelissä.

pelissä on myös ostoskeskuksen kolkissa erinlaisia ihmisiä,joita sinun pitää pelastella ostoskeskuksen eri kolkista.se on yleensä haastavinta pelissä,koska monienkin ihmisten tekoäly on vähän heikonlaista.ihmiset kun jäävät välillä mätkimään ylivoimaisia zompilaumoja johon hesitten viimein kuolevat.tästäkin seuraa välivideo joka zoomaa lähelle kun pelastettavasta revitään suolia ja suonia.

muuten peli on erittäin suositeltava!todella hyvää viihdettä eikä missään vaiheessa itsellä ainakaan käynyt millään lailla tylsäksi.tarina kun etenee niin verkkaisesti ja nopeasti,että kyllästymisen vaara on hyvin pieni.

ihmisten pelastamisesta frank myös oppii erinlaisia liikkeitä ja taitoja siten on helpompi selvitä zompilaumoista.

valokuvaaminen myös tuo lisää pisteitä frankille,joten dramaattisia tilanteita kannattaa kuvailla tuontuostakin.

Äänestä
  • tosi hyvä vastaus. kiitos että näit vaivaa tuon kanssa

    Äänestä

  • hyvästä kirjoitti:

    tosi hyvä vastaus. kiitos että näit vaivaa tuon kanssa

    ei siinä vaivaa ollut.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


khglkssgsd kirjoitti:

Peli tulossa perjantaina : ) tilattu on . mutta olis kyllä pari kysymystä .....ja muuta. vastauksia toivon sitten ... eikös tuo peli ole kovin nopeasti ohi. luulin aluksi tosiaan et peliä pitää pelata 72 h. mutta kuulin et peli menee olikohan 7-9 tuntii. niin eikös se oo aika vähän sitte? onko muutes niistä välipomoista mitään vastusta? ja kuka on pahin bossi
vastauksia kiitos : )))

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu