olen hullu kun ihailen ihmisiä joilla on syömishäiriö! Täällä luen tekstejä, missä jotkut kertoo painavansa jotain 40kg ja itse ajattelen että kunpa pystyisin itsekkin moiseen. Itsellä ei ole minkäänlaista syömishäiriötä, mutta sairaassa mielessäni haluaisin! Ihailen ihmisiä, jotka pystyvät pitää itsensä kurissa ja olemaan syömättä. huh miten sairasta :(
ihailen
10
1333
Vastaukset
- olet?
Taidat olla aika nuori. Yritä keskittyä itsesi ja taitojesi kehittämiseen ja etsi itsellesi toiset ihailun kohteet. Itsekuria löytyy vaikka urheilijoista, vaikka harvassa taitavat olla nekin terveet.
- olla..
17-vuotias.. mitä nyt tuosta nimimerkistä ainakin voisi arvailla..?
- ihmisiä
jotka ovat terveitä ja hyväkuntoisia, syövät ja liikkuvat ja nauttivat elämästä eivätkä koko ajan mieti ruokaa, kaloreita ja omaa painoa. Ajattelen, että kumpa pystyisin itsekin moiseen. Minulla on syömishäiriö, mutta sairaasta mielestäni huolimatta haluaisin olla terve! Ihailen ihmisiä, jotka pystyvät pitämään itsensä kurissa ja syömään normaalisti ja hyvin.
- Gus
siis; My thoughts exactly
- roosa89
juu ikä näkyy nimimerkissä. kiitos vittuiluista! tämä ylilaihuuden ihannoiminen on mulle jo nykyään ongelma, ja pelkään että ehkä jokin mahdollinen esiaste jostain syömishäiriöstä?! onko kokemuksia? ennen inhosin luita törröttäviä vartaloita ja nyt jo ihailen !! huh.
- Ninni-W
Mitäs jos keskittyisit itsesi kehittämiseen, et itsesi rääkkäämiseen? Nuorena alkanut anorektia vaikuttaa myös aivojen kehittymiseen heikentävästi.
Älä ole typerä ja seuraa pintaliitomuotia. Löydä ilo itsestäsi ja elämisestä. - yksin...
olisin iki onnellinen jos pääsisin eroon tästä laihtumisesta. Pakonomainen lahduttaminen on pahin painajaiseni.
- ......
ihanaa löytää joku toinen, joka ajattelee ihan samalla tavalla! eikä mullakaan oo enää mikää nuoruusvaiheen juttu, koska oon 22 v. ja ihan terve likka niin psyykkisesti ku henkisestikin. Nyt mulla kans on vaa menny tää laihuuden ihannointi aivan yli. ihailen jotain nicole richieta, koska se on niin ihanan pieni ja laiha. Toivon kyllä kans et vois olla terve mut silti niin laiha. Ite rankkojen laihdutus paastojen ja syömättömyyspäivien jälkeen olo on kyllä sellanen ettei kauheen onnellinen olo oo...mut silti aina ku lihoo takas, tulee vaan pakko alkaa laihdutttaa taas! pakko saada nää läskit pois!!! minkä painoinen itse olet?
- roosa89
huh jollain toisellakin samanlaisia ajatuksia! olen täysin normaalipainoinen pituuteeni nähden, 55/167 mutta silti "makkarat" ynnä muut saa tuntemaan että pakko laihduttaa, pakko! varsinkin kun näkee näitä oikeasti laihoja ihmisiä. tähän se maailman on mennyt, ihaillaan sairaalloisen laihoja ja yritetään päästä samoihin mittoihin :/ kumpa voisikin olla onnellinen ja samalla jättää kaikki hyvät ruuat pois. onnistun paastoamaan aina parisen päivää mutta sitten sorrun ja otan kaiken takaisin! ärgh kauheeta jojoilua. olisi hienoa omistaa sellainen itsekuri, että pystyisi oikeasto pudottamaan sitä painoa! tiedän, että jos sanoisin jollekkin esim. vanhemmille/kavereille haluavani laihemmaksi niin ne pitäisivät mua aivan `hulluna` tai jotain..ja sanoisivat että "älä nyt sairaita puhut, olet niin hoikkakin" mutta itse en vaan voi olla tyytyväinen. joku syömishäiriö tästä vielä kehittyy jos pahasti käy !
- Anonyymi
Ilkka Heinonen ja Kortelainen netti toinen kieltää kynän käytön toinenkehiuttas ajatuksen.
Ihailu Savon autot on sodan ihailua.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1713518
Tekisi niin mieli laittaa sulle viestiä
En vaan ole varma ollaanko siihen vielä valmiita, vaikka halua löytyykin täältä suunnalta, ja ikävää, ja kaikkea muuta m851536Miksi ihmeessä?
Erika Vikman diskattiin, ei osallistu Euroviisuihin – tilalle Gettomasa ja paluun tekevä Cheek251269- 1581222
Pitääkö penkeillä hypätä Martina?
Eivätkö puistonpenkit ole istumista varten.Ei niitä kannata liata hyppäämällä koskaa likaantuvat eikä siellä kukaan niit192988- 35971
Erika Vikman diskattiin, tilalle Gettomasa ja paluun tekevä Cheek
Erika Vikman diskattiin, ei osallistu Euroviisuihin – tilalle Gettomasa ja paluun tekevä Cheek https://www.rumba.fi/uut16953Kuinka kauan
Olet ollut kaivattuusi ihastunut/rakastunut? Tajusitko tunteesi heti, vai syventyivätkö ne hitaasti?57832Maikkarin tentti: Orpo jälleen rauhallinen ja erittäin hyvä, myös Purra oli hyvä
Lindtman ja Kaikkonen oli kohtalaisia, sen sijaan punavihreät Koskela ja Virta olivat taas heikkoja. Ja vastustavat jalk92794- 62745