vanha mummo oli jo pitkään harkinnut itsemurhaa. eräänä iltana mummo sitten otti itsemurha pillerit. yhtäkkiä ikkuna paiskautuu auki ja mummon maljakko menee rikki. mummo näkee vihreät lasin sirut lattialla eikä halua enää kuolla. MIksi??
Arvoitus
arvuuttaja13
4
1395
Vastaukset
- tovero
No ku se oli sokee jne.
Halus siks tappaa ittensä, mut näkö palautu
hetkeks, tuli toisiin ajatuksiin,
mut ehti delaa.- arvuuttaja13
kyllä juuri noin
- ¬zF682-o
jos vanha mummo oli ennen alkoholisti (kännäri) niin vihreät lasin sirut muistutti sitä viinapullojen vihreän värisestä lasista ja sen teki mieli viinaa niin se ei halunnu tehdä itsaria!
- arvuuttaja13
ei se kyllä noin mene
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 447696
Tulipalossa henkilövahinkoja, itsenäisyyspäivä alkoi huonosti, poliisi tiedottaa lisää
Savonlinna https://www.como.fi/uutiset/savonlinna-henkilovahinkoja-tulipalossa-poliisi-tiedottaa-lisaa/704270Oletko keskustellut kaivatustasi muiden
Kanssa lähiaikoina? Jos, onko keskustelu ollut positiivista tai negatiivista? Vaikuttaako keskustelut mielipiteeseesi ka593829Ennen ei ollut persuja ja työttömyyttä, lääkäriinkin pääsi
Ennen oli kaikilla töitä Kauppiaille kelpasi kun saivat voittoa Yritystukia ei ollut Lääkäriin pääsi kaikki haluklaat Nu623687- 963516
- 553153
Kyllä on Vasemmistoliitosta Koskelan johdolla tullut todellinen ääripuolue
se on niin tulipunainen kuin olla voi, ja selvästi haluaa jatkuvasti eripuraa, ja repiä kansaa kahtia. Siinä on jo vuod582963Antifasismi - mitä se on?
Se on äärivasemmistolaista anarkistista toimintaa joka käyttää fasisminvastaisuutta keppihevosena oikeuttaakseen toimint302528IL- KELA:n pääjohtaja, lääke- ja oikeustieteen tohtori Lasse Lehtonen sekavassa tilassa Brysselissä!
"Iltalehden tietojen mukaan Lehtosen käytös Brysselin lentokentällä on herättänyt huomiota, ja hänen olemuksensa on tulk2072120- 501640