Tulipa tässä vaan mieleen. Tiedättekö ketään esim. julkkisoinasmiestä, joka olisi komea? Itsellä ei nyt tule mieleen yhtäkään. Aika kauhean näköisiä kaikki.
Komeita oinasmiehiä
onko heitä?
192522
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 19
Vanhimmat
Russell Crowe ulukomaalaisista, tai vanha kunnon Conan, hih.
Colin Farrel, hrrrr... taikka kotimaisista pituushyppääjä Tommi Evilä :)
Colin on kaksonen. Syntymäaika 31.5.1976.
Ihme kun ei Pepe Paasio????
Onko tietoa mikä on Tommi Evilän pituus? Siis kropan. Yli vai alle 190 cm?
hih- ilmaisua lopussa? Hjuumoria, hei ;)
194 cm.
Empä ole paljoa julkkisten horoskooppeja seuraillut, mutta ainakin Alexi Laiho on oinas :P
Makuasioista ei voi tietenkään kiistellä, mutta aika kaameen näköisiä kaikki paitsi Colin Farrell, joka on kuitenkin kaksonen eikä oinas.
Makuasioista todellakin on yhdentekevää kiistellä. Jos joku tahtoo pitää päähänpinttymänsä (sillä siltä tämä nyt vähän kuulostaa ;)), että komeita oinasmiehiä ei ole, niin mikäpäs siinä. Kaikin mokomin.
Samalla "veikeällä" logiikalla tietysti voidaan keskustella esimerkiksi tästä: Koska minä nyt en koskaan ole sattunut omin silmin ja elävässä elämässä näkemään vaikkapa eskimoita, McPherson-iskunvaimentimia, Karita Tuomolaa, albiinosinivuokkoja tai mustekaloja, se johtaa siihen, että näistä mikään ei voi olla olemassa...:D
Enhän kirjoittanut, että sellaisia ei ole. Kirjoitin vain, että itse en tiedä yhtäkään. Kyselin tietäisikö muut. Kumma, että aikaisemmat vastaajat tajusivat, mitä ajoin takaa.
No, jos lusikalla on annettu, ei kauhalla voi vaatia. :D
Enpä nyt oikein näe, että esimerkissäni sinänsä mikään ontuisi. Onko se sitten suoraan verrannollinen tuohon sinun ajatuskulkuusi, mene ja tiedä. Mielipiteensä tietysti kullakin.
Kovin ärhäkältä loukkaantumaan kyllä vaikutat. Vaikka se ei missään vaiheessa tarkoitukseni kyllä ollut...Mitä se kertoo sinusta itsestäsi? Ja mitä tästä ylipäänsä opimme? Toisen tekstin tulkinta-asioistakaan ei kannata kiistellä... :D
"Toisen tekstin tulkinta-asioistakaan ei kannata kiistellä... :D"
Niinpä.
Taitaapa siellä vastailla ärhäkkä oinas. :D
En ole oinas. Enkä edes erityisen ärhäkkä. Perin leppoisa jousimies. Mies. :D
Oon komee, mutten oo julkkis. En haluiskaan julkkikseksi. Silloin vaan yritettäs iskee. Ihan sen taki, että halutaan näyttäytyä komean miehen kans seurapiireissä. SIIS TÄYTTÄ OMANEDUN TAVOITTELUA: TUNTEISTA VIIS
Vaikuttaako se onko syntynyt jakson alussa vai lopussa? Jotkut sanoo, että nouseva tai laskeva merkki mitä kertoo?
Ei komeutta mutta miehisyyttä löytyy ja se on minulle tärkeämpää kuin kiiltokuvakasvot =)
Russel Crowe
Ewan McGregor
Nammmm....
Hayden Christensen lienee kaunispoika enemmänkin, yök
jollakin mittareilla vois olla kaunis mies ja takavuosien tähti: Robert Redford. Nyttemmin kyllä jo pappaiässä ja aika pätkä, joka tosin on aika monen muunkin elokuvatähden "vika". Ja toinen pappasarjalainen ja muistaakseni oinas on Ryan O'Neal :)
ja persoonallisuus. Näistä tuoreemmista tähtösistä ja kuuluisuuksista en tiedä, mutta noita menneen maailman komistuksia ja karismaattisia kyllä riittää oinasmiehissäkin.
Timothy "James Bond" Dalton
Marlon Brando - 50-luvun klassikoissa komea ja vielä Kummisedässäkin vertaansa vailla, oikea näyttelijä
Gregory Peck - tämmösiä miehiä enää harvoin näkeekään
Semmoisia miehekkäitä miehiä, ei mitään "neitejä".