Mitta apua

mitta laitteita omassa tallissa. Olisiko kellään toimivaa kotiniksiä kampiakselin coaksiaalin mittaukseen kun alkuperäiset prikat ovat selvästi liian ohkaset ?
3312
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

mamman ompelulaatikosta aivan tavallisen kangasmitan,tosin armoton vittuilu tuli myöhemmin kun huomasihan se, öljyiset sormenjäljet,eihän ne siitä mihinkään lähtenyt.joka tapauksessa kyseisellä laitteella, päästään jopa mikrometrin tarkkuuteen. ellei tee samaa virhettä kuin minä, ja mittaa vahingossa tuuma puolella.mitta virheen johdosta, coaksiaalit irtosivat juuri kun kierroksia oli noin 5995rpm, eli vain 5 kierrosta rajoittimeen.coaksiaalithan olisivat pysähtyneet rajoittimeen,mutta minkäs teet,nyt on myöhäistä rypistellä. tässä kuitenkin nähdään kuinka tärkeää oikeitten prikkojen käyttö on. mutta tarkkuutta vain mittaukseen niin varmasti onnistuu niin kotona kuin puutarhassakin.

Äänestä
  • Repesin kyl täysillä...

    Äänestä

  • liian vaikea kysymys tänne laitettavaksi;-)

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


kun ei ole kirjoitti:

mitta laitteita omassa tallissa. Olisiko kellään toimivaa kotiniksiä kampiakselin coaksiaalin mittaukseen kun alkuperäiset prikat ovat selvästi liian ohkaset ?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu