Aku 265l vai Farmi pro 008??

näistä ostaisin? Akusssa on kippi, kun taas Farmissa korkeammat laidat... Onko joku muu vertaillut em kärryjä, hyviä & huonoja puolia? Kertokaa kokemuksistanne asiallisesti kiitos!
1312861
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

On nyt ollu kolme vuotta. Hyvin pelaa ajettu multaa, moottorikelkka siirtelyä, lehtiä, puita ym.. Normaali omakoti käyttöä ja hyvin toiminu. Maksoin silloin noin 750ekeä..

Äänestä

Ilman muuta ostaisin 008 perävaunun.
Jos ajattelet tarkemmin asiaa niin eiköhän
ole niin että mitä kipllä tekee näin pienessä
eihän sillä pysty kuormaa tyhjentämään kun perä
ottaa maahan kun ei riitä maavara.
Jos vertaat tekotapaa niin 008 on ylivoimainen.
Ja jos laidoista keskustellaan niin on 008 vaunussa paljon muutakin parempaa kun monessa muussa.

Äänestä
  • Kelkan tai mönkijän saa paljon helpommin kyytiin, jos on kippi, muuta hyötyä kipistä ei ole.

    Äänestä

  • Harvoin mutta joskus tarvitsee kippiä.

    Kipitöntä ei saa myytyä.

    Kipillistä tarvitsee siinäkin jos laskee venettä vesille tai kippaa hiekkakuormaa.

    Äänestä

  • weiko. kirjoitti:

    Harvoin mutta joskus tarvitsee kippiä.

    Kipitöntä ei saa myytyä.

    Kipillistä tarvitsee siinäkin jos laskee venettä vesille tai kippaa hiekkakuormaa.

    Vai ei saa myytyä,ajattele vähän.

    Äänestä

Farmi ehdottomasti parempi. Kokonaisominaisuuksiltaan käyttökelpoisin. Toinen vaihtoehto on Majava-kärry.

Äänestä

Ei muuta väliä, kunhan on lehtijousitettu ja iskareilla. näin on paras vetoominaisuus.

Äänestä

Ostin keväällä ko kärryn, eikä ole ollut minkäänlaisia ongelmia. Tallia on tullu rakennettua, joten tavara on liikkunut hienosti. Netissä näytti olevan aika kohtuullinen tarjous ko pelistä os: www.jn-tarvike.fi 720 eskoa. Mielestäni hinta on kohdallaan...

Äänestä
  • Jos ostit keväällä kärryn,niin vaihda se nopeasti
    kunnon.
    Perävaunuun

    Äänestä

008 peräkärry! Kiitos kaikille vastauksista...

Äänestä

Täysin onnettomia peltihäkkyröitä kumpikin!!
Kyllä tyhjänä tulee perässä, paitsi lehtijousellinen pomppii hullun lailla, mutta eihän noihin kuormaa voi ottaa!

Äänestä

Hei!Minä ehdottaisin Farmia,mutta miksi 008?
Jos tarvitset kippiä. 27L on varmaan sama,mutta kipillä.008 MALLI jäi pois listelta pari v.sitten
Voit tilata 27L.Soita,niin teen tarjouksen!
Farmi on ollut hyvin suosittu.Siinä on kaikki,mitä tarvitset.Jälleenmyyjä

Äänestä

osta aku

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kumman kirjoitti:

näistä ostaisin? Akusssa on kippi, kun taas Farmissa korkeammat laidat... Onko joku muu vertaillut em kärryjä, hyviä & huonoja puolia? Kertokaa kokemuksistanne asiallisesti kiitos!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu