tähän tulisi jokaisen

TKD danin pyrkiä

4

1078

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Jido

      Ennalta suunniteltuja hyökkäyksiä vastaan hyvin toteutettu näytös. Tietoisesti haettu näyttävyyttä ja tkd:n itsepuolustusnäytökseksi ihan katsomisen arvoista. Puulattialla tehtynä kolhuja aikaansaavaa menoa. Särmikkyyttä löytyi myös ihan kiitettävästi. Itsepuolustuksellisesti ei ihan järkevimmästä päästä, mutta näytös on aina näytös. Tässä oli selvästi harjoiteltu myös hapkidoa. Tkd:n ip näytökseksi ihan hyvä. Parempaakin olen nähnyt tkd piireissä, mutta en Kukki taekwondossa.

    • Mä taas

      Tuolla ei ihan oikeasti ole mitään tekemistä itsepuolustuksen kanssa. Tuo kaveri ei todellisessa tilanteessa saa toimimaan yhtään tekniikkansa. Ihan kiva jumppaliikesarja kylläkin, mutta aivan järjettömiä tekniikoita todellisiin tilanteisiin. Ikävä kyllä.

      • nettisensei

        Sanottiinko jossain että tuo on ultimaattisen tehokasta ja suoraviivaista nakkikioski-tekniikkaa?
        Tuo näytös on osa vyökoetta, kuten videon tiedoissakin sanotaan.

        Ja seassa oli toimivaakin tekniikkaa, osa ihan järkeviäkin yksi vs yksi tilanteissa.


      • sunt sait senssi
        nettisensei kirjoitti:

        Sanottiinko jossain että tuo on ultimaattisen tehokasta ja suoraviivaista nakkikioski-tekniikkaa?
        Tuo näytös on osa vyökoetta, kuten videon tiedoissakin sanotaan.

        Ja seassa oli toimivaakin tekniikkaa, osa ihan järkeviäkin yksi vs yksi tilanteissa.

        Itsepuolustuksena NÄYTÖKSESSÄ ei edes hirveintä paskaa mitä olen nähny.. mutta ei mitään katutekniikkaa tosiaan.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persut eivät ole kertoneet euronkaan edestä säästökohteita

      Mutta änkyttävät kysellä niistä muilta jatkuvasti. Vaikuttaa ettei persuilla ole kykyä omaan ajatteluun ja päätöksenteko
      Maailman menoa
      274
      3477
    2. Työeläkeloisinta Suomen suurin talousongelma

      Työeläkeloisinta maksaa vuodessa lähes 40 miljardia euroa, josta reilut 28 miljardia on pois palkansaajien ostovoimasta.
      Maailman menoa
      129
      1859
    3. Israel euroviisujen 2.

      Israel sai taas eniten yleisöääniä. Suomesta täydet 12 pistettä, poliittinen ”ammattiraati” antoi 0 pistettä. Hyvä Is
      Luterilaisuus
      300
      1619
    4. Persujen puoluekokous 2026

      Missä ja Milloin pidetään ?
      Maailman menoa
      77
      1462
    5. 77
      1436
    6. Odotettu tulos Taivalvaaran hiihtokeskuksen osalta

      "MCS Finland Oy on ilmoittanut Taivalkosken kunnalle 30.4.2026, että se irtisanoo Taivalkosken kunnan ja MCS Finland Oy:
      Taivalkoski
      53
      1156
    7. Mun mielestäni on tosi loukkaavaa

      Nainen, että luulet palatan typeriä, sekavia ja ilkeitä viestejä mun kirjoittamiksi. Mä en ole katkera, epätoivoinen, ra
      Ikävä
      200
      1140
    8. Mikä se viehättävin

      Asia on kaivatussasi?
      Ikävä
      63
      1021
    9. Tiedän satavarmasti ettet tule koskaan

      Uskaltamaan mitään. Ei me tulla edes näkemään koskaan.
      Ikävä
      22
      997
    10. Euroviisut ei enää niin musiikkikilpailu?

      Kappaleiden taso ei enää ole mikä sijoituksen ratkaisee.Eikö kukaan ihmettele että Israel pärjää lähes joka vuosi kisois
      Maailman menoa
      64
      980
    Aihe