Olipas taas naurussa pitelemistä kun harmaa Daihatsu charade haastoi Alfa Romeo 159:n tänään aamupäivällä Lahdessa.
Arvatkaapa Alfa-urokset miten kävi :):):):):):)
Arvatkaapa Alfa-urokset miten kävi :):):):):):)
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 16
Vanhimmat
monta kertaa saa arvata ? Onko haastamisella tässä jotain tekemistä lain kanssa ?
haastamisella on tällä kertaa tekemistä lain kanssa, ettei autojen nopeus ehkä ollut laillista taajamaliikenteessä...
Oli kyllä niin hauska näky, että naurattaa viellä monta viikkoa...
Mutta toisaalta jää Alfa vakiolle Dohc Sierrallekin ;)
eiks sierrassa ole yleensä doch kone?
Dohc eli Double-Over-Head-Camshaft
kyllä niissä usein näyttää olevan juuri doch moottori kun lueskelee myynti ym foorumeja :)
Ja tänään meni vanha Volvo 240 ohitse, kun olin matkalla töihin. Että sapetti.
Oikea lyhenne on joka tapauksessa DOHC, kuten joku jo totesikin. Ilmoituksissa voi lukea mitä tahansa. Lyhenteet ovat vaikea asia!
Suurimmassa osassa Sierroja oli kuitenkin vain OHC-moottori eli YKSI yläpuolinen nokka-akseli.
jep kaikki eivät ymmärrä huumoria/satiiria ;)
Sinä Foord-miesten huumorintajua?
Epäilys olisi paikallaan jos kyse olisi Toyota-kuskeista.
..is not my middle name!
Pete haastaa kaikki kasiluokkalaiset pantteripussin hinnalla. Terkkuja Lissulle.
Se Alfa-kuski ei tiennyt, että oli saanut haasteen ja ajoi sitten kaikessa rauhassa kotiinsa. Mutta eipähän tiedä, että jonain päivänä minä koputan ovelle.
Muistutan tässä kuitenkin kaikille, että se, joka haastetaan, saa valita aseet. Alfa-miehen tyyliin sopii floretti, mutta tietysti, jos harrastaa pistooliammuntaa tai kendoa, niin sitten ennemmin suosittelen niitä.
"Alfa-miehen tyyliin sopii floretti, mutta tietysti, jos harrastaa pistooliammuntaa tai kendoa, niin sitten ennemmin suosittelen niitä."
- Mina harrastaa myos sudokua!
naurattanut enemmän. Entäpä jos vain sinä luulit saaneesi haasteen? Daihatsun mies ajeli vain matkoihinsa. Ja vaikka olis haastanutkin, en kyllä kehtais sinuna tulla tänne kehuskelemaan. Vai oliko sinulle yllätys että voitit?
Sehän tässä hauskaa juuri onkin, että Daihatsu vei Alfaa 6-0 :):):):):):):):)
Ja yritys oli kyllä molemmilla kova...
Veikkaan että kiihdyttäessä selektronikki pamahti paskaks.