mul on ikävä sua isä!!!

kun olin 3vuotta äitini ja isäni erosivat silloin jo mietin näenkö enää koskaan häntä??mutta näin minä välillä hän lähetti minulle kortteja!nykyisin jos näen hänet kaupungilla hän ei katsominua päinkään mikä sinulla on tule takaisin. Olen lähettänyt sinulle monet isänpäivä viestit mutta et vastaa!minä mietin sinua aina kun kuolussa tehdään isänpäivä kortteja!mul on ikävä sua!!!!!!:`(
3710
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Mikset etsisi jostain tai kysyisi äipältä isän kontaktitietoja, tietysti riippuen paljolti eroon johtaneista syistä.
Jos isäsi on hyvä mies, kysy häneltä itseltään.
Voimia suruusi toivon vaan..

Äänestä
  • kiitos lohdutuksesta jtkan etsimistä!!:) kiitos sulle tuli parempi mieli!!:)

    Äänestä

Mene isäsi juttusille suoraan ja sano että sulla on ikävä häntä. Voihan olla että vuosien aikana on sattunut jotakin mistä sä et tiedä mitään ja joka on aiheuttanu väärinkäsityksiä. Parasta on kun menet suoraan isällesi kertomaan että sä ikävöit ja tarvit sitä. Eihän sitä tiedä vaikka sekin tuntis aivan samoin. Aattelepas jos sekin kaipais sua, mutta ei osaa lähestyä sua niinkun et säkään näköjään sitä. Sun loppu elämäs sä kaipaisit isääs ja samalla isäs kaipais sua, mut molemmat tahollaan miettis että miksi toinen ei välitä. Voishan kuvitella että se olis vanhemman tehtävä ottaa yhteyttä, mutta niinkuin tuut joskus vanhempana huomaamaan että tämän elämän kuviot ei aina ole ihan niin itsestään selvää. Tsemppiä ja hyviä yhteisiä hetkiä sinulle ja isällesi loppuelämäksenne.

Muista myös että jos käykin niin, että isäsi sanoo sulle ettei halua olla tekemisissä kanssasi, ÄLÄ ANNA PERIKSI, se ei pidä paikkansa. Jos niin käy niin kirjoita isällesi tunteistasi aina silloin tällöin ja ole itse kaipuustasi huolimatta positiivisin mielin. Käy sitten joskus uudestaan puhuttamassa isääsi. Mä olen satavarma että jonain päivänä isäsikin tajuaa tarvitsevansa sua.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


isätön kirjoitti:

kun olin 3vuotta äitini ja isäni erosivat silloin jo mietin näenkö enää koskaan häntä??mutta näin minä välillä hän lähetti minulle kortteja!nykyisin jos näen hänet kaupungilla hän ei katsominua päinkään mikä sinulla on tule takaisin. Olen lähettänyt sinulle monet isänpäivä viestit mutta et vastaa!minä mietin sinua aina kun kuolussa tehdään isänpäivä kortteja!mul on ikävä sua!!!!!!:`(

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu