Kattolampun asennus

Pitäisi asentaa kattolamppu kerrostaloyksiöön, johtojen värit hieman arveluttavat.. Katosta tulee harmaa, keltainen ja vihreä johto. Harmaa on ilmeisesti maajohto (on erillään kahdesta muusta ja johto on paljon pidempi), mutta keltaisesta ja vihreästä en tiedä. Kumpi siis on kumpi?
34272
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

harmaa=nolla vihreä/keltainen vaihe kruunukytkimen perässä

Äänestä
  • Käväsitkö toteamassa paikan päällä?

    Äänestä

älä luota niihin väreihin vaan kato mittarilla.ite teen paljon ramontteja työkseni ja sieltä löytyy mitä sattuu

Äänestä

Kommentoi aloitusta


värit hakusessa kirjoitti:

Pitäisi asentaa kattolamppu kerrostaloyksiöön, johtojen värit hieman arveluttavat.. Katosta tulee harmaa, keltainen ja vihreä johto. Harmaa on ilmeisesti maajohto (on erillään kahdesta muusta ja johto on paljon pidempi), mutta keltaisesta ja vihreästä en tiedä. Kumpi siis on kumpi?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu