Asiallista ja keskustelua löytyy...

3400
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Samaa mieltä.
On se vaan niin, että kun pitää rekisteröityä, niin keskustelukin on asiallisempaa. Vaikka asioista olisikin erilaiset mielipiteet.
Tänne voi kirjoitella mitä tahansa sontaa, ja sitä täällä näyttää olevankin pääasiassa.

Äänestä
  • Kun tämä, jos sinne ei edes saa juttuja sisään/näkyviin kuten ent. Uusi vaasalainen tai Radio Vaasa?
    Ja syyn varmaan tiedät!

    Äänestä

  • kyseinen sivusto. Siltasen jeesustelevat ja keräävät pisteitä vanhusten asialla ja Osala jarruttaa Vaasan kehistystä minkä ehtii.

    Osala lienee seinäjokilaisten palkkaama agentti, jonka tehtävä estää kaikki mahdollinen rakentaminen ja muu kehitys Vaasassa, niin että Seinäjoki menee kohta rytisten Vaasan ohi.

    Jos kyseinen tyyppi saisi yksin päättää asioista Vaasassa, niin me eläisimme täällä kuin villi-intiaanit teltoissa tupajumien ja luteiden kanssa.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Wasa kirjoitti:

...täältä:

http://www.vaasalaisia.info/keskustelu/

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu