Escort -95

Eli olisiko kenelläkään ideaa mistä etsiä vikaa kun sisätilalämmittimen tuuletin ei toimi II-nopeudella, I- ja III-nopeudet toimii!
4855
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Uusi sulakerasia.

Äänestä
  • Pystyykö sulakerasian vaihtamaan itse vai pitääkö viedä korjaamolle?

    Äänestä

  • vaihtaa? kirjoitti:

    Pystyykö sulakerasian vaihtamaan itse vai pitääkö viedä korjaamolle?

    Kyllähän se asentajakin ihminen vaan on,eli onnistunee itsekin.
    Toki jos ne omat taidot ovat vähäiset,itse tuhrittu remontti kustantaa usein turhaan.
    Eli kannattaa käydä ford liikkeessä paikan päällä tutkailemassa kyseistä osaa,ja jututtaa varaosien ja huoltopuolen väkeä.
    Siitä pystyy jo pitkälti vetämään johtopäätökset työn vaikeudesta.

    Äänestä

Itelläni on myös -95 escortti ja kakkosnopeus ei toiminut kun sen ostin...Sen jälkeen rupes tulemaan muitakin sähkövikoja mm. kierroslukumittari temppuili, abs:n merkkivalo vilkkui jne. Sulakerasian pohjan juotokset korjattiin ja viat hävisivät...

Äänestä

Kommentoi aloitusta


lämmityslaite kirjoitti:

Eli olisiko kenelläkään ideaa mistä etsiä vikaa kun sisätilalämmittimen tuuletin ei toimi II-nopeudella, I- ja III-nopeudet toimii!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu