Scart, nasta 8

Eli voiko digiboksin nastasta 8 ottaa jänniteen 10v releelle, joka antaa tv:lle sähköt, kun boksi menee päälle?
4689
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Voi ei, ei voi

Äänestä

Kyllä se kasinasta on vetojännitettä varten mutta
nasta 16 on 12 switch.
Tsekkaa
www.vekoy.com/product_descriptions/SCART-info.htm

Äänestä

lienee hiinä ja hiinä että jaksaako se virta joka siitä tulee vetää relettä. jännite muuten vaihtelee myös kuvasuhteen mukaan joten boksi on parasta kääntää tilaan jossa se ei lähetä kuin 4:3 kuvaa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Erkkola kirjoitti:

Eli voiko digiboksin nastasta 8 ottaa jänniteen 10v releelle, joka antaa tv:lle sähköt, kun boksi menee päälle?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu