minulle tulee työmatkaa 206km päivässä. Olisikohan tuollaisesta huolettomaksi kulkuneuvoksi muutaman vuoden ajaksi?
Kannattaako ostaa 300tkm ajettu
1,9tdi ocu1?
31111
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 7 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Kaveri osti tuollaisen muistaakseni 98 tai 99 ja sillä oli ajettu 450tkm kun hän vajaa kaksi vuotta sitten osti uuden Octavian 2,0 tdi:n. Hän olisi saanut silloin vaihdossa siitä 8000 euroa hyvitystä,mutta lahjoittikin sen pojalleen,kun se oli vielä niin hyvässä kunnossa. Nyt siinä on 530tkm mittarissa pelaa edelleen kuin unelma ja syö kuulemma vähemmän öljyä kuin uusi Ocu.
Eli jos alta 7 tonnin saat noin vähän ajetun yksilön, niin suosittelen. sillä ajaa tuollaista työmatkaa vielä ainakin viisi vuotta.
autoasi etkä jätä aina heitteille kuin vanhaa fillaria. Diesel varsinkin kestää varmasti!
No tuohan ei ole matka eikä mikään,viime talavena kanarialla ollessa olin ykös koppasen farkku ocun kyydis,vähän tuntu takavieterit kolistavan,kurkkasin kuskin olkapään yli mielenkiinnosta palajonko on ocun mittarissa ku noin kolisee 696tkm.!