Kuva kertoo enemmän kuin tuhat sanaa?: http://putkimies.k-netti.nu/main/custom.asp?wid=18186&customID=38059
Game Over
Niin on.
82812
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Naulaamme haalarisi seiskan kattoon muistoksi!
Pärjäilehän Ryny!
mitään sukua sille rumppali Rydelle? Kuvien mukaan olisi vähän samanlaisia piiretitä.
Tarkoitin, että on jotenkin samoja kasvon piirteitä molemmilla.
Onko Ryde vielä kuusaan maisemissa?
Ryde asuu Voikkaalla. Paperimies veli muistaakseni asuu Puistomaallla.
Huumorimiehiä molemmat.
kanssa syömässä eilen marttiinassa kun nämä kaksi herraa ryde ja tämä Harri Marstion kitaristi Niilolan Nipa käppäilivät sommelon suunnasta ravintelia kohti.Taisivat olla hieman krapuloissaan,jutut kun olivat aivan hulvattomia.Itteääkin nauratti niin pirusti.Hauskaa tuntui jätkillä olleen,kuin myös naapuri pöydässä.
Ryden naurun kyllä tunnistaa aina kun sen kuulee.
Velipoikaansa en tunne mutta heidän siskonsa on sairaanhoitajana Aluesairaalassa.
Hän on oikein mukava ja huumorintajuinen ihminen.
Olin 36- vuoden aikana seiskalla eri vakansseilla. Viimeiset n.10-vuotta pastamiehenä.
Kukaan ei liene väitä vastaan, etteikö seiska ollut joskus hyvinkin suuritöinen kone? Usein siinä tuli vietettyä 8 tuntia "kongilla" hiki hatussa ja vitutus päällä. Sylinterimiehen vakanssi oli varmaankin vaativin ja suuritöisin!? Kaikki kunnia heille ja kaikille eri "sheemojen" miehistöille jaksamisesta!
Viimeisenä vuotena saatiin paljon ongelmia ratkaistua ja kone kulki joskus jopa upeasti. Vain aika kävi seiskaa vastaan ja lopputulos on kaikkien nähtävissä.
Toivotan Kuusaanniemen kaikille paperimiehille parempaa tulevaisuutta ja uskoa siihen, että teille riittää töitä vielä vuosiksi eteenpäin!
Hienosti sinä sen sanoit. Kiitoksia sanoistasi.
Legenda kyllä joo. Kenties minä nostan PK1-PK6 tosi legendoiksi. Perkele PK3 ajo lähes silkkistä hienoa jopa 90 vuotta. Sellasia lukuja ei perhana enää tauluun lyörä.
Jaksamisii voekkaalle ja seiskalaisille!
Kongilla tavataan!