Onko porukat saanu vihdoin annokset säädettyä kohdalleen? Ei ole nääs hetkeen sattunut kohdalle näistä kaistapäitä, jokka leikkaa rampille sisään ohitettavan nenäkarvoja viistäen.
Liekkö samat köllit kun toiseen suuntaan motarille mennessä yrittivät jo rampilla ohi.
Vai onko polliisisedät ollu asialla tahi tultu muutenvaan järkiinsä? Hitsin hyvä, miten vaan!
Liekkö samat köllit kun toiseen suuntaan motarille mennessä yrittivät jo rampilla ohi.
Vai onko polliisisedät ollu asialla tahi tultu muutenvaan järkiinsä? Hitsin hyvä, miten vaan!
Vastaukset 3
Vanhimmat
Prkle kun ottaa kupoliin ne jotka ajaa rampilta motarille 70 km/h (mun auton mittarin mukaan joka näyttää 10% väärin, todellinen nopeus silloin hikisesti 60 km/h.)
Ymmärtäisivät kiihdyttää sen verran että ehtii moottoritien vauhtiin ja rytmiin mukaan. Mutta kun ei.
ajellessani kyllä näkökantasi, mutta kannattaako henkeä ja terveyttä vaarantaa jonkun kökköilijän vuoksi. Sitäpaitsi jotku näemmä alottaa rampille
kiihdyttämisen jo Liparin mutkasta.
Savolainen liikennesuunnittelu on päässyt näyttämään kyntensä näillä rampeilla. Kauheita mutkia, jos meinaa kiihdyttää 100km/h siinä mutkassa, niin saa olla naama sivulasissa. Hiemankin löysempi kone, niin ei millään ehdi kiihdyttää oikeaan rytmiin. En yhtään ihmettelis jos rampeille tulis liikennevalot, myös moottoritietä ajaville :D