siis on tää kumma juttu oon yli viikon koittanut saada aikaan neuvolaan kun ei voinut viime kerralla suoraan antaa uutta aikaa, puhelin aika on tunnin ja koko ajan varattu ja kun menin henkilökohtasesti terveyskeskukseen ajanvaraukseen pyytämään aikaa niin vastaus oli "me emme neuvola aikoja anna tästä vaan ne pitää tilata puhelimitse" jaahas. puhelin lasku hipoo jo taivaita ku sinne joutuu soittelee että on se kiva juttu.. taitaa neuvolassa käynnit sitten loppua kokonaan kun ei sinne näytä millään pääsevän.
ärsyttävää!!
muti
5447
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
on näin?
Otapa yhteyttä vaikka johtavaan lääkäriin, ja kerro ongelmasta.
Luulisi, että käytäntöjä voisi kehittää.
Asun täällä Helsingissä ja tuntuu ettei ikinä vastavat, on joutunu joskus jopa puoli tuntia odottaa ennen ku ne vasta. Ja mikä ärsyttää eniteen ettei ne paikan päälle voi varata vaa pitää puhelimitse. Miten voi puhelimitse varata aikoja jos kukaan ikinä vastaa.
minäkin.. siis on se kiva ootella ja omaan laskuun ja sitten ei vielä pääse ees läpi tosi turhauttavaa.. ja sitten ku niillä on aina että jos tulee jotain kysyttävää ni voi soittaa milläs kysyt mitään ku ei vastata.
Itse olen espoosta ja ensi odottaja.
Soitin puhelin aikana monta kertaa ja koko ajan oli vastaaja, sitten seuraavana päivänä sama homma.
Päätettiin ukon kanssa, että turha on yrittää soittaa, jos ei vastata ja niin mentiin paikanpäälle. Oli tosi mukava vanhempi nainen siellä ja varattiin mulle aika ja anto muutamia papereita. Nyt vaan odotellaan, että olisi se aika :) Ensi viikolla. :)
näyttää homma toimivan :DD onnea vaan odotukseen :)