Alkuraskauden

Voiko ne "kivut" tuntua alavatsassa suurinpiirtein munasarjojen kohdalla? Vai missä kohtaa teillä on tuntuneet?
4746
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

mulla on kans tuntunut ihme vihlaisuja vain oikealla puolella munasarjojen kohdil? ja keskiviikkona olis testauspäivä..saas nähdä tulee menkat. toivottasti ei!!!kummalla puolella itse olet tuntenut? koska menkat pitäis sul alkaa?

Äänestä
  • ...tuntuu ne kivut enemmän oikealla puolella, mutta myös hieman vasemmalla. Menkat olis pitäny alkaa jo n. 1,5 viikkoa sitten. Viikko sitten tein negatiivisen (RFSU:n) testin.

    Äänestä

  • alkuperäinen kirj. kirjoitti:

    ...tuntuu ne kivut enemmän oikealla puolella, mutta myös hieman vasemmalla. Menkat olis pitäny alkaa jo n. 1,5 viikkoa sitten. Viikko sitten tein negatiivisen (RFSU:n) testin.

    ollut koskaan mitään sukupuolitautia?aattelin vaan et ite olen joskus saanuut kondylooman ja sillon muistaakseni mulla oli sillon samanlaisia vihlasuja,mut papa kokeessa ei ainakaan viimeks ollu mitään ihmeellistä joka tehtiin vuos sit ja olen kyl ihan yhden saman kans ollu siitä lähtien ym.

    Äänestä

  • sulla kirjoitti:

    ollut koskaan mitään sukupuolitautia?aattelin vaan et ite olen joskus saanuut kondylooman ja sillon muistaakseni mulla oli sillon samanlaisia vihlasuja,mut papa kokeessa ei ainakaan viimeks ollu mitään ihmeellistä joka tehtiin vuos sit ja olen kyl ihan yhden saman kans ollu siitä lähtien ym.

    Eipä ole ollu sukupuolitauteja. Oon ollut vain nykyisen poikakaverini kanssa sängyssä ja tiedän, että hänellä ei ole mitään sukupuolitauteja ollut. Ja papakin otettu vajaa puol vuotta sitten.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


vatsakivut... kirjoitti:

Voiko ne "kivut" tuntua alavatsassa suurinpiirtein munasarjojen kohdalla? Vai missä kohtaa teillä on tuntuneet?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu