aaltopeltikatteen paikkamaalaus

Aaltopeltikate on ilmeisesti jollain tavalla pinnoitettu? No tätä pinnoitetta on muutamasta kohdasta irronnut vähän. Oikea korjaustapa on ymmärtääkseni maalaus, mutta millä? Tikkurilan sivuilla oli ainakin kilpi kattopinnoite ja panssarimaali. Olisiko jompikumpi oikeaa?
1283
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Ota yhteyttä valmistajaan. Useimmiten Rannilan/Ruukin tuotteita. Sieltä osataan neuvoa oikean tuotteen valinnassa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


manki kirjoitti:

Aaltopeltikate on ilmeisesti jollain tavalla pinnoitettu? No tätä pinnoitetta on muutamasta kohdasta irronnut vähän. Oikea korjaustapa on ymmärtääkseni maalaus, mutta millä? Tikkurilan sivuilla oli ainakin kilpi kattopinnoite ja panssarimaali. Olisiko jompikumpi oikeaa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu