on se

kumma juttu,ne ketä haukkuu ,morkkaa ,nuhtelee romaneita.olkaa onnellisii että ite oote syntynyt valkolaiseksi.
minä olen valkolainen ja mulla on vain hyviä romani ystävii ,en ole ikinä huomannut että multa veisi jotain,mutta huom. minä tarkoitinkin sitten ihan oikeaa mustalaista en mitää "rahnuu" niissäkin katos on eroo.porissa ei montaa "oikeeta oo"
jaa että mikä on "rahnu mustalainen" kertokaa jos teidätte, kun niin tiedätte romaneista.
5724
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Kyll minihutta ku lovvoot on nikki.

Äänestä

kyllä romaneista kirjoitatte,morkkaatte ja haukutte, mutta kun asiaa kysyy niin kukaan ei vastaa,mä odotan viä muutaman päivän nii kai mun ite tarttee sanoo mikä on "rahnu" mustalaien, vinkiksi sanon ,porissa ei oo kuin kaksi sukuu ,,jota ovat ihan oikeita romaneita,

Äänestä
  • mustalaiset kiinnostaa.Ei ainakaan valkolaista

    Äänestä

  • oikein nämä kirjoitti:

    mustalaiset kiinnostaa.Ei ainakaan valkolaista

    Miksi pitäisi tietää jotain rahnuja, kunnei muutenkaan perusta niistä himmeistä. Eläinrakas olen, mutta musuihin asti ei ymmärrykseni riitä.
    Täällä puhutaan paljon koiranpaskoista, mutta kuka keräisi ne romanipaskat pois kaduilta?

    Äänestä

täytyy valasta miksi osa romaneista on fiksumpia kuin "rahnut"
ekaksi,,,,,,,,oikea mustalaine kunnoittaa sukunsa vaalimia sääntöja,huom. sanoin oikea mustalainen,se tarkoittaa sitä että koko suku on täys verisiä mustalaisa ei ole päässyt valkolaiset sekoittaa verta.
tokaksi.rahnu on juuri se osa mustalaisii mitkä luulevt olevansa maailman omistajii ,ja laki ei koske heitä ,he ovat juuri noita sekoituksia,joiden toinen vanhempi on valkoihoinen,
porissa on muutama suku joka ei hyväksy valtaväestön kanssa naimisiin menmistä.sekoittamaan heidän vertaan ja kunnioitustaan omaan kultuuriin,

Äänestä

Kommentoi aloitusta


vaan hitto kirjoitti:

kumma juttu,ne ketä haukkuu ,morkkaa ,nuhtelee romaneita.olkaa onnellisii että ite oote syntynyt valkolaiseksi.
minä olen valkolainen ja mulla on vain hyviä romani ystävii ,en ole ikinä huomannut että multa veisi jotain,mutta huom. minä tarkoitinkin sitten ihan oikeaa mustalaista en mitää "rahnuu" niissäkin katos on eroo.porissa ei montaa "oikeeta oo"
jaa että mikä on "rahnu mustalainen" kertokaa jos teidätte, kun niin tiedätte romaneista.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu