Xp:n ja za:n palomuurit

Kannattaako pitää molempia päällä saman aikaan vai onko siitä mitään haittaa/hyötyä vai olisiko parempi et olisi pelkkä ZA PRO päällä ?
2274
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Todennäköisesti häiritsevät toisiaan - joten poista toinen. Moni on poistanut XP:n oman muurin ja asentanut jonkin muun - annapa siis ZA Pro:n olla käytössä........, t. Kai.

Äänestä
  • Toiminut ok vaikka molemmat NS,päällä ,mut pistän sit ton xp:n palomuurin pois ,koska eiköhän tuolla za palomuurilla pärjää yksikseenkin ?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Aloittelija kirjoitti:

Kannattaako pitää molempia päällä saman aikaan vai onko siitä mitään haittaa/hyötyä vai olisiko parempi et olisi pelkkä ZA PRO päällä ?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu