kauriit eivät lämmittele vanhoja juttujaan...kun suhde on ohi niin se on ohi. Mutta minulla on omakohtaisia kokemuksia päinvastaisesta. Tämän kauriin kanssa en saa suhdetta loppumaan. Aika ajoin sovitaan ettei olla enää yhteydessä, mutta jonkin ajan päästä hän taas viestittelee, soittaa ja näin tätä on jatkunut. Varsinkin kun nyt itse olen melko kiinnostunu, ihastunut toiseen mieheen... kauris ei päästä otteestaan.
Tämäntapaisesta kokemuksia ?? Muilla ??
Tämäntapaisesta kokemuksia ?? Muilla ??
Vastaukset 13
Vanhimmat
kokemuksia myöskin täällä.
kaksosmiehestä ja ero jostakin kumman syystä van putkahti esiin ja tämä kaksoismies vaan toisteli eteei välitä tuon taivaallista siitä uudesta mielitietystä, jolla on jo kolme lasta valmiina jollekin toiselle miehelle. No minulla oli kaurismies kiikarissa ja nostin kamani muuttoautoon ja häivyin. Ensin oli rauhallista ja sitten riehaannuin , solvasin, lähetin tekstareita kunnes se uusioakka kyllästy ja pisti skouden soittamaan mulle , että jätäpäs rauhaan ja jätin rauhaan mutta annas olla kyllä sieltä exän sukulainen yritti soittaa mutten vastannu.
No mulla kauriina on kaurismies mutta olempa varovaine.
Asuntoni alkaa tuntua kodilta ja se on minun käsialaani koko sisustus.
Kyllä kauris jättää sinut rauhaan, ole huoleti, aikansa se vie mutta älä virkavaltaan turvaudu jos ei uhkaa henkeä. Kyllä hän luopuu ja yhtäkkiä kun havaitsee ympäristössään olevat muut kiinnostavat henkilöt.
oli esimerkki suhteen lämmittämisestä? :)
Olen kauris-nainen ja suurin ihmissuhdekouluni oli seurustella näyttelijän kanssa, joka on kauris.
Hän sattui olemaan patologinen valehtelija, naisten mies ja viinaan menevä. Jonkin aikaa uskoin, että meistä voisi tulla pari, kunnes tajusin hänen tarvitsevan ihailevaa haaremia aina ympärilleen. Nostin kaverin tavarat asunnostamme ulos, en vastannut enää puheluihin enkä viesteihin (koska taas olisi tullut uusi valhe).
Kerrohan kauris-ystävällesi, että olet ihastunut toiseen. Hän ei ole tyhmä - tajuaa varmasti ja antaa sinulle rauhan, jos niin haluat.
minullakin on sitä vikaa, ettei tahdo millään päästää irti jostain ihmisestä, kai me kauriit sitten vain kiinnymme niin paljon johonkin? itse ainakin olen hyvin temperamentinen muutenkin.
Kolikolla on aina kaksi puolta eli kun täällä usein valitetaan, kuinka vaikeata KaurisM:n on sitoutua, on myös eroaminen eli sitoutumisen purkaminen yhtä vaikeata. Jos toinen antaa vähänkin vihreää valoa, hihkuu KaurisM riemusta ja ryntää paikalle kosiskelemaan uudestaan. Niin se vain on! Mutta jos sitoudut todella johonkin toiseen ja laitat punaisen valon päälle, voit olla varma, että KaurisM katoaa "uusille laidunmaille" elämästäsi ;=)
suhdetta loppumaan"
Älä hyvä neitsyt vastaa viesteihin ja puhelinsoittoihin, jos tosissaan haluat Kauriista eroon.
Täytyy olla todella luupää Kauris, joka loputtomiin yksipuolisesti kommunikoi. :))
kyllä kauriskin yrittää vanhoja juttuja lämmittää, mulla takana kariutunut, tosin ihan ilman riitoja, suhde kaurismiehen kanssa.
Lähemmäs vuosi on siitä kun viimeksi olemme nähneet mutta aika ajoin kaurismies laittelee viestiä. Vastaan koska en halua olla tyly sillä hän ihan mukava mies ja en halua loukata häntä vaan mielestäni voimme olla kavereita.
En vain vastauksissa anna mitään toivoa tai vihjaile mistään tulevaisuudessa tapahtuvasta.
Kyllä hän sen jossain vaiheessa lopettaa varsinkin sit jos löydän jonkun kiinnostavan joskus niin siitä voin sitten hänelle kyllä kertoa. Siihen asti ei noi tekstarit niin häiritse.
niin, kauriilla on kai jokin 'taipumus' suhteen loppumisen jälkeen laitella niitä viestejä tarkistaakseen, että toinen kaikesta huolimatta voi hyvin ja pärjää, kauris on huolehtija luonne. Ei niissä viesteissä yleensä ole mitään 'taka-ajatuksia'(eroottisia), vaan todellakin sellaista huolta toisesta,jota nykypäivänä ei valitettavasti paljonkaan kohtaa.
no ei noi viestit kyllä siltä vaikuta että hän olisi huolissaan,
mainitsee että luonani olisi kiva olla....
onko tuo huolehtimista siitä miten voin?
on kyllä yksi sellainen kauris, joka osaa päästää irti menneistä. Mottoni on aina ollut näissä asioissa se, että ex-tyttöystäviin ei jäädä roikkumaan, vaan molempien osapuolten pitää jatkaa elämäänsä eteenpäin. Erottiin exän kanssa vajaa vuosi sitten ihan hyvässä hengessä ja viimeksi muutama viikko sitten ex pyyteli soittelemaan kun törmättiin sattumalta kaupungilla. Enpä ole soitellut. Vähän on sellainen fiilis että hän haluaisi yrittää uudelleen, mutta itse en oikein usko tuollaisiin vanhojen juttujen lämmittelyihin.
Mikään muu ei parane lämmittämällä kuin hernekeitto;)
Tosiaan kaurismiehistä en tiedä, kun olen itsekin mies, mutta ei päde kaurisnaiseen. Oltava todella varovainen, ihana nainen oikein isolla N, mutta saattaa katkasta suhteen, niin että olet itsekin ymmällä. Vaikka mitä tekisit, takaisin et saa häntä. Hymyilee ja on asiallinen, mutta siinä se sitten onkin. Edelleen etsin kaurisnaista, koska hän on se, joka todella kiinnostaa, jo kaksi kaurisnaista menettänyt. Mikään muu horoskooppimerkki ei sytytä niin..........ihanasti.