Tuli mieleen et ois hauskaa olla sellanen äärimmäisen fiksu tyyppi joka kirjottaa ilman kauheita ponnisteluja muutamat ällät ja loput e:tä ja sit pari kertaa kirjat läpi lukemalla pölähtää helsingin kauppakorkeeseen opiskelemaan... Vituttaa ku pitää aina huolehtia pääseekö vai eikö. Prkl.. Tyhmää olla magnan-eximian oppilas. =( :::::::::::::::::
kauppakorkea perkele
oZZZy
5754
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Oisit iloinen vaan, sisällä ei samalla tyylillä pärjää pidemmän päälle kuitenkaan.
No, käy sääliksi idioottia siinä määrin että:
lähde hölmö ulkomaille opiskelemaan.
Paremmat kelit, halvempaa opiskella, paremmat palkat valmistuttua, ei pääsykokeita.
kyllä minä ainakin ulkomaille lähtisin, mutta entäs sitten ylioppilastodistus pidä olla parempi kuin hyvä, vai jos tarkotat jotain lähiön yliopistoa niin ei kai sitten..
Kauppakorkeaan pääsee myös pelkän pääsykokeen avulla.
Nii, mut en saa mielenrauhaa ennen ku on se opiskelupaikka.. Sit voi rauhassa mennä inttiin jne ku tietää mitä tekee sen jälkeen =D Tänää kävi entisii meidän lukion oppilaita ketkä opiskelee HKKK:ssa ja esim toinen niistä kerto miten et ei oo ollenkaan mahdotonta, eikä se ees ollu lukenu NIIN paljoo jne jne... Mut se kyl oli kirjottanu neljä L:ää, yhden E:N ja magnan... Hehheh... Noh, pääsykokeesta 30 pojoa ni eiköhän se siitä.. varmaan! =/