tuodaan soppaa taloon, johan rupeais tapahtumaan.
Mikan alkupäivien humalaiset toilaukset jäisi kirkkaasti vaisuiksi sen rinnalla.
Ope osaa tosiaan pitää hauskaa humalassa!
Mikan alkupäivien humalaiset toilaukset jäisi kirkkaasti vaisuiksi sen rinnalla.
Ope osaa tosiaan pitää hauskaa humalassa!
Vastaukset 6
Vanhimmat
..kun et anna liikaa noille viinaa. Nyt voisivat ottaa vähän sit tostaina kun viikkotehtävä päättyy.
Sorella ole absolutisti? Ihan niinku oisin jostain lukenu....? tietoa kellään?
Isoveljen järjestämä psykologi. Tarkkailee kilpailijoiden sielun maisemia.. Kaarlon lasittunut katse herättää jokaisen ammattipiireissä. Jotain sillä on, hidas sytytys ja artikulointi pätkii.
Sorella siis ei ole absolutisti, en tiedä mistä jengi näitä väitteitä vetää... Mutta voin kyllä tästä asiasta Sorellan tuttuna mennä takuuseen. Ja tieto on myös tuoretta, ei vanhentunutta.
Kiva katsella, kuinka pers kännit vetää. Olis opettajan huoneessakin turistavaa. Saati kauhistuneiden vanhempien, joiden lapsia hän palannee opettamaan aivan kohta.
Sanoi taloon tullessaan olevansa absolutisti, mutta heti perään ilmoitti letkauttaneensa vitsin...uskon, että useammalta katsojalta jäi kuulematta tuo loppukaneetti kun se tuli niin hiljaa ja muut talon asukit pälättivät päälle kaiken aikaa.