Onko kukaan kulkenut Limfjordin läpi, miten sujui? Veneeni mastolla on pituutta/korkeutta 19 metriä, onko ongelma?
Limfjord?
jurpo
51009
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Sitaatti: Veneeni mastolla on pituutta/korkeutta 19 metriä, onko ongelma?
En usko että tuossa on ongelmaa, sillä oman veneeni masto on 21m korkea, ja tunnen kavereita joilla on korkeampikin masto, ja hyvin mastot pelaa eikä ongelmaa ole.
Ja jos on, pitää maston tuentaa parantaa :)
Kiva on kirjoitella ja vastailla vaikkei kysymystä ees ymmärrä.
Kuka ei ymmärtänyt? Itse ihmettelet "tyhmä tai näsäviisas". Etkö ymmärtänyt? Minä kerron, vastaus on: jompikumpi, mietipä ihan ite.
Mitäs tuli näille palstoille esittämään asiallista kysymystä, sehän on kuin kerjäisi verta nenästään. Aina löytyy näitä vitsinvääntäjiä sieltä Savon sydänmailta.
Maisemat ovat tyypillistä Tanskaa, reitti sinänsä ongelmaton. Siltoja on viisi, jotkin matalia, mutta ne avataan tasatunnein. Ei siis ongelmaa. Vierassatamiakin löytyy riittävästi, joten matkalle vain!