en kestä

rv 6 2 nyt, tänään kävin ultrassa ja sikiöpussi näkyi, ei sikiötä. Kuulemma pitää viikko odottaa ja katsoa uudestaan. Jos sulla on mitään kannustavaa, toiveita antavaa, niin kaipaan tukeasi!

Onko käynyt samoin? Löytyikö lopulta mitään?
4626
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Aika aikasin olet ultrassa käynyt..

Itellä menossa rv 7 jotain ja eka neuvola vasta kolmen vkon päästä. Ja eka ultra reilu kaks vkoa eteenpäin neuvola käynnistä.

Minulle eka ultra annettiin vkoa myöhempään kuin tavallista, koska kiertoni on pitkä ja näin ollen en välttämättä ole vielä tällä hetkellä 7:llä rv:llä. Aikaa soittaessani neuvolantäti sanoi vain, ettei kannatta ultrata aikasemmin ku ei siell välttämättä näy vielä mitään.

Eli eli, taisit vain olla liian aikasin liikkeellä. Odottele tuonne 10 rv:lle, silloin (kai) pitäisi jo jotain näkyä. Eli älä nyt hyvä tyttö vielä stressaa! Tsemppiä!

Äänestä
  • jep, tiedän kyllä että ajoissa olin. 2 tuulimunaa ja yksi keskeytynyt keskenmeno painaa takaraivossa=( ja siis siksi hätääntynyt.

    Äänestä

hakeuduin yksityiselle ultraan rv8 3, sikiö näkyi ilman sykettä ja oli aivan liian pieni viikkoihin nähden ja lääkäri oli tosi pessimistinen, oli lähes varma ettei raskaus tule jatkumaan. Sain 2vk päähän kontrollin. Kyllä oli elämäni pisimmät viikot.. Kontrollissa kuitenkin näkyikin kaikki mitä pitikin ja silloin vasta oli rv8 5. Raskaus jatkui normaalisti synnytykseen ja terveeseen poitsuun!
La siirtyi siis parilla viikolla. Toivotaan parasta sinulle!!

Äänestä

vuotojen takia, ja näkyi mahd. sikiöpussi, mutta ei muuta. Sanoivat vaan, että voi hyvin olla mahdollista että tulee km. Sain kuitenkin uuden ajan ultraan siitä viikon päästä. Silloin näkyi pieni vauvanalku ja sykkivä sydän :) Nyt rv 17 5 ja kaikki on mennyt hyvin. Tunnen liikkeitä, ym :)
Toivotan myös sinulle onnea seuraavaan ultraan!
Tuo alku on just niin hankalaa, kun voi olla parista päivästä kiinni, näkyykö vielä mitään vai ei!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


..niin pelottavaa kirjoitti:

rv 6 2 nyt, tänään kävin ultrassa ja sikiöpussi näkyi, ei sikiötä. Kuulemma pitää viikko odottaa ja katsoa uudestaan. Jos sulla on mitään kannustavaa, toiveita antavaa, niin kaipaan tukeasi!

Onko käynyt samoin? Löytyikö lopulta mitään?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu