Metsästäjät on ihan homoja

Vittu mitä luusereita suurin osa porukasta.
Paskanjauhajia paremmasta päästä. Ettehän edes tunnista eläimiä.
Ette välitä mistään lakipykälästä (lyijyhaulikielto) tai muusta rajoituksesta (tieltä metsästäminen, kiintiöt).

Tulen keräämään porukkaa joka ostaa valtiolta maita ja ne tullaan laittamaan metsästyskieltoon automaattisesti. Hahaha.
101579
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Siellä voitkin sitten paijata karhuja ja ilveksiä kavereinesi. Luuletko että Aku ankka lehdessä jotain todellisuuspohjaa on?

Äänestä
  • meinaatteko muuten saada paljonki ostettua maata. voi että mikä menetys jos te pari hehtaaria ostatte. kamala uhkaus. ja miten voi ihmiset puhua metsästyksestä jotka eivät metsästä. millä kokemuksella puhutte. menehän ampuun täälläpäin lintu kiintiö täyteen. ja ammuppas joku rauhotettu sorsa. tuskin saat mitään.

    Äänestä

Minkä ihmeen takia sinun täytyy nimitellä meitä metsästäjiä? Eiköhän meistä jokainen kuule kanna vastuunsa ja toimi lain puitteissa. Väittäisinkin että useimmat metsästäjät ovat luonnonsuojelijoita parhaasta päästä. Niin juu, ja jos sattuu ettei eläintä tunnista niin silloin sitä ei myöskään ammuta. Ei se sen monimutkaisempaa ole.

Äänestä
  • Mutta kun on omakohtaisia kokemuksia siitä että metsästäjillä on lain kunnioittamisen kanssa vähän niin ja näin. Ja mikäs on ollessaan kun metsästysseurat ovat monessa paikassa "poliisivetoisia".

    Äänestä

  • ajattelija.. kirjoitti:

    Mutta kun on omakohtaisia kokemuksia siitä että metsästäjillä on lain kunnioittamisen kanssa vähän niin ja näin. Ja mikäs on ollessaan kun metsästysseurat ovat monessa paikassa "poliisivetoisia".

    viherpipertäjät lainrikkojia olette hajotatte tarhaajien omaisuutta kaadatte hirvitorneja poltatte laavuja ja metsästäjien taukokotia.siinä vasta alkua teikäläisten rikoksista.metsästäjillä on laillinen oikeus metsästää.

    Äänestä

Mitäs sä luulet? Mieti mitä tapahtuisi jos kukaan ei metsästäisi vaikkapa hirviä :P Kolareita lisää, ja toivottavasti myös sinun kohdalle :D

Äänestä

tarkoitat varmaan niitä joitakin luonnon raiskaajia, ei pitäisi yleistää että kaikki metsästäjät olisivat sellaisia

Äänestä

metsästyksen vastustajat saisi kaikki polttaa roviolla ihmisen kuuluu metsästää ja syödä lihaa ei ole mitään sen tyhmempää ihmisryhmää kuin te kuolkaa pois

Äänestä

Kuules idunpurija, et sinä saa sossusta ja niiltä muilta hulluilta niin paljoa rahaa että voisit metsää ostaa. Hyvä jos pussillisen klapeja saat jostain huoltoasemalta. Ja sen sortin juttua irtoaa ainakin sinulta että sinun kaikki rahasi taitaa mennä kannabiksen viljelyn kautta sähkölaskuihin, minkä muodostavat ne huumeiden kasvattamiseen varastetut halogeeni-valaisimet paikkakuntasi urheilukentältä.

Koitahan kakara rikkoa se pullo missä olet kasvanut, ja tule ulos elämään.

Äänestä

kylläpäs huvitti!! meinaatko myssyn myynnillä rahottaa metsäostos?!? =) sehän se ei onneksi ole suomessa laitonta... ja hyvähän se jos valtiolta maita saat! onpahan rauhallinen pesimä ympäristö elukoilla,ja sitte ku ne lähtee siltä sun ja kavereides 3aarin tilalta, meillä on monin verroin enemmän metsästettävää! KIITOS!!

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


melkein kaikki kirjoitti:

Vittu mitä luusereita suurin osa porukasta.
Paskanjauhajia paremmasta päästä. Ettehän edes tunnista eläimiä.
Ette välitä mistään lakipykälästä (lyijyhaulikielto) tai muusta rajoituksesta (tieltä metsästäminen, kiintiöt).

Tulen keräämään porukkaa joka ostaa valtiolta maita ja ne tullaan laittamaan metsästyskieltoon automaattisesti. Hahaha.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu