Green Golf tai Le Marabout

Hei! Kumpaa hotellia suosittelette - Green Golfia Yasmine Hammametissa vai Le Marabouta Soussessa? Kuulisin mielelläni kokemuksia em. hotelleista, siisteys, ruoka, ympäristö jne. Molemmat Aurinkomatkojen valikoimissa. Kiitos jos osaatte auttaa!
3677
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Itse olin vähän aikaa sitten Le Maraboutissa ja todella hieno paikka. Hintaan kuului buffet-aamiainen, puolihoitoa emme ottaneet. Aamiainen oli hyvä, ja hyvä valikoima. Hotelli oli uskomattoman siisti. Puutarha hoidettu todella hyvin, ruoho leikattiin useasti. Kaunis paikka oli. Ympäristö-onglemiahan Soussessa on jonkin verran... Jätteet heitetään talojen nurkille, mutta ei ainakaan Maraboutissa ollut tätä ongelmaa. Taksilla pääsee nopeasti keskustaan. Ravintoloita aika paljon lähistöllä. Hotellin Snack Barissa oli hyvä valikoima. Samoin sisäbaari oli oikein hyvä. Hotellissa on myös sisä- ja ulkouima-altaat.. Ja tenniskentät ja yksityisranta. Hieno Paikka. Suosittelen kovasti.

Äänestä

Ollaan 50-pari,ja ollaan käyty Tunisiassa 2 krt.majoituttu soussessa juuri Le Marabout-hotelliin ja nyt hiljattain Yasmine Hammatetin Green Golfissa.Se on huoneistohotelli jossa voi itsekin keitellä.Siisti hyvätasoinen paikka meidän mielestä. Le Marabout oli silti parempi.ja lähempänä uimarantaa.Molemmat aika siistejä, maraboutissa oli tarkka vartiointi ulko-ovillakin eikä omia eväitä saanut sinne ottaa,ainakaan sääntöjen mukaan siis.me pidimme enemmän soussesta.enemmän muutenkin nähtävää ja koettavaa.isompi paikkakin oli.Tietenkin kukin valitsee paikan omien kiinnostustensa mukaan.Hammamet on golffareiden suosiossa.

Äänestä
  • Green Golffissa ruoka oli aika huonoa, aamiainen tosi vaatimaton. Sai sillä mahan täyteen mutta en ole koskaan niin suppeaa aamiaista hotellissa syönyt. Hotelli on ihan siisti, tosin vähän jo kulunut. Ravintolan henkilökunta oli jotenkin tympeää ja juomista yritettiin laskuttaa vähän mitä sattuu. Tosin se taitaa olla paikallinen tapa...

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


tunisiaan ensi kertaa kirjoitti:

Hei! Kumpaa hotellia suosittelette - Green Golfia Yasmine Hammametissa vai Le Marabouta Soussessa? Kuulisin mielelläni kokemuksia em. hotelleista, siisteys, ruoka, ympäristö jne. Molemmat Aurinkomatkojen valikoimissa. Kiitos jos osaatte auttaa!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu