ilmottautukaa tänne (mustat varsinki)olisi kiva vaihtaa kokemuksia.itsellä 3v narttu käppänä:)
kääpiösnautsereita
oulussa
5338
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Mulla on n. vuoden vanha musta narttu-tyttö. Toinen koirani on kahden vanha sheltti-tyttö,ja täytyy todeta, että välillä on ollut ihmeissään snautserin kanssa. Minkälainen luonne sun koiralla on ja miten se käyttäytyy kun tapaa muita koiria?
p&s narttu käppänä.. :) Tyttö on iloinen ja reipas. Kiltti ihmisille, toisille koirille, ja kaikelle. :) Ei rähinä tyyppi. Paitsi ottaa kyllä matsia toisen koirani kanssa välillä ja kettis uroksen kanssa. Mutta periaatehhan on näillä "periksi ei anneta" vaikka kuinka toine istuu päälle eikä tyttö voi sille mitään silti vaan haastaa! Pikkasenkin kun pääsee alta pois kimppuun vaan. :) Mutta onneksi vain harvoin tulee tilanne. Vähän nyt horjui kun tuli uusi pentu taloon niin sen johtajan asema silloin otettiin yhteen harvase päivä mutta tuokin on selvinnyt.. Onko näiden värien välillä suuria eroja luonteissa? Tutuillamme on myös p&s narttu ja se on semmoinen että sitä ei yhtään voi nostaa kun se tikkaa heti kiinni. :/ Ja muutenkin sen kanssa täytyy tietää kuinka toimii kun on tuo ongelma tuon puremisen kanssa. Muuten kiltti mutta hoito toimenpiteistä ei pidä. :/ MEillä ei ole tuota kaikki saa tehdä ilman murinaa ja muuta. Vaikka asia olisikin semmoinen epämielyttävä niin hampailla tai murinalla se ei koskaan sano mitään! Yrittää väistää ja liuku paikalta pois. :D
Me saimme viime perjantaina mustan kääpiösnautseripennun, ikää 7vko. Vein sitä rivitalon takapihalle hihnassa vähä haistelemaan luontoa, ja se tykkäsi siitä kovasti=) Välillä vaan piti pientä murinaa pienille lapsille, jotka kulkivat takapihan ohitse ja tuli viereeni istuun. Ilmeisesti vahtimis vaisto alkaa jo heräileen noinkin pienellä vauvalla ;)
Niin ja siis urospennusta on kyse.
minulla myös n. 3-vuotias narttu käppänä! Mistä päin maailmaa olet koirasi hommannut, mikä kennel? :)