bensan hinta

Tiedän tämä ei tavallaan kuulu tällepalstalle.........mutta kumminkin.
Ihmetyttää nykyään bensan hinnoittelu vaikka öljyn hinta on tippunut todella paljon nii eipäse näy kuluttajan hinnoissa laskevan samaan tahtiin kun jos olisi kyse että öljyn hinta nousisi niin silloin näkyy heti.
Laskin äsken jos nyt tankkaisin kalleimman 98 mukaan auton tankin täyteen 60l niin maksaisi mummonmarkoissa 500mk.
Noh se siitä köyhiähän se koittelee :)
7718
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Tänään pe 22.9. klo 14.59 Pukinmäen SEO:lla 55,09 litraa maksoi 68,42 € eli 406,81 mummoo.

Eli on se hinta tullut jonkin verran alas,
98E maksoi 1,242 € / litra.

Äänestä
  • Kerrot ajavasi e60lla mutta tankkaat SEOn bensaa!
    Voi pyhä....

    Äänestä

  • Aloittaja

    Vaan aikahitaasti se hinta tippuu kun vertailee ympäri ämpäri suomea. http://polttoaine.net/

    tuurissa on varmaan hinta kohallaan.

    Äänestä

joka palstalle. Miksi pitäisi laskea ? Bensankin myynti on businesta minkä Bemari kuskitkin tietää.
Miksi tiputtaa kun korkeallakin hinnalla menee kaupaksi? Kyllä suomalainen bensakauppias saa pyytää ihan mitä hintaa haluaa, vaikka tynnyri olisi 8 taalaa...ja kaupaksi menee.

Äänestä
  • eihän tosiaan tarvi miettiä mitä bensa maksaa ku ajaa bemarilla.

    Äänestä

Saisivat nostaa sitä hintaa parilla eurolla/litra niin alkaisi kehä ykkösen ruuhkat helpottamaan ja saisin ajella rauhassa duuniin ja himaan.

Äänestä
  • niin ei suomalainen autoilusta luovu. Johan ennen vanhaan sanottiin, että sitten kun litra maksaa 5 markkaa niin autoilu loppuu siihen. Loppuiko??
    Nyt hinnan tuplaus kyllä hetkeksi veisi pahimmat ruuhkat ;-)

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


keijo.vehmassalo kirjoitti:

Tiedän tämä ei tavallaan kuulu tällepalstalle.........mutta kumminkin.
Ihmetyttää nykyään bensan hinnoittelu vaikka öljyn hinta on tippunut todella paljon nii eipäse näy kuluttajan hinnoissa laskevan samaan tahtiin kun jos olisi kyse että öljyn hinta nousisi niin silloin näkyy heti.
Laskin äsken jos nyt tankkaisin kalleimman 98 mukaan auton tankin täyteen 60l niin maksaisi mummonmarkoissa 500mk.
Noh se siitä köyhiähän se koittelee :)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu