Onko Eestissä

Somaleja?
51020
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

ole! Saatte pitää ihan Suomessa somalit! Ruotsalaisten jälkeen somalit ovat pahin rahallinen taakka suomelle ja se vain pahenee ajan kanssa kun osuus väestöstä nousee.Kummalista on myös se että jos suomalainen ei mene töihin niin päivärahat loppuu ja pakkokoultusta tulee mutta somalimammat savat ihan rauhassa istua kotona ja rahantulo on aina varma,sama koskee myös mustalaisia.

Äänestä

Eesti ei ollut vielä silloin vapaa, kun Neuvostoliitto hajosi !

Eivät tienneet että ko maata edes on !

Äänestä
  • kas sa tahad sellega öelda, et köige enne sai jeltsin oma venemaa iseseisvuse, ja alles siis baltimaad ????

    Äänestä

  • ullike kirjoitti:

    kas sa tahad sellega öelda, et köige enne sai jeltsin oma venemaa iseseisvuse, ja alles siis baltimaad ????

    Luulen että ei kovinkaamoni eestiläinen ollut tavannut somalialaisia, ennen 1991 itsenäisyyttä !

    Olihan ulkolaisten kanssa seurusteleminen ehdottomasti kiellettyä !

    Äänestä

  • 1991 ei tuonut juuri mitää hyvää Suomeen !

    Neuvostoliitto meni hajoamaan ja joutui lähettämään nämä

    - ei moskovalaiset - meille tänne Suomeen !

    Suomi oli ensimmäinen maa - jonne lippujen ostohinnat riittivät !

    DDR ja Puola & Tsekki olivat itse hajoamispisteessä !

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Ei Sompuille kirjoitti:

Somaleja?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu