Sorellalta lähti duuni alta

Kuka laittaisi lapsen ton luokalle? Vaikka ope olis kuinka pervo tahansa niin kannattais pitää omana tietona eikä tuoda sitä olohuoneeseen.
6888
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Siis opettajat eivät saa juoda alkoholia, pussailla yms.? Taidat olla pieneltä paikkakunnalta Pohjanmaalta??? Kaikilla on oikeus päättää omasta vartalostaan ja jos joku toiselta kysymättä käy kiinni, niin sehän on selvä rikos. Mitä siinä sitä tiedotonta nukkujaa syyttämään?

Minä ainakin toivon, että lapseni olisi tavallisen ihmisen luokan oppilas. Opettajilla on ihan yhtä suuri oikeus elää elämää kuin kaikilla muillakin.

Äänestä
  • kirjoita sitten uudemman kerran paremmalla onnella.

    Äänestä

  • mennä myös itse sinne tavallisen ihmisen luokan oppilaaksi...

    Äänestä

Vanhemmat ovat vastuussa lapsistaan, ei Sorella.
On aika jo paneutua tohon vastuukysymykseen ihan oikeesti.

Äänestä
  • ei tarvii ku yhden lapsen nähdä toi homma, ni se o siinä.

    Äänestä

  • opettajallakin on vastuu tietyissä asioissa!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


porno-ope kirjoitti:

Kuka laittaisi lapsen ton luokalle? Vaikka ope olis kuinka pervo tahansa niin kannattais pitää omana tietona eikä tuoda sitä olohuoneeseen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu