Tunnistatko nistin jos

Niin ja mistä tunnistat?
91988
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Enpä yleensä tunnista. Tuskin "nististä" on mitään stereotypiaa.


Enhän välttämättä tunne absolutistiakaan, jos kävelee kadulla vastaan.

Äänestä

Tuli eilen nistinarkki vastaan mutta luulempa että oikea suorani puhui siihen malliin ettei tämä narkomaani ainakaan puoleen vuoteen liikuskele ilman rullatuolia.

Äänestä
  • Tollanen kynäniska ketään pystyisi kaatamaan.

    Nettikovikset kunniaan!

    Äänestä

  • L-O-L

    Äänestä

Yleisen päihteiden liikäkäytön tunnistan.

En kyllä osaa sanoa että onko kyseessä deeku vai huumeidenkäyttäjä - kaikki vetää yhtä kurjan näköiseksi...

Äänestä

En varmuudella tunnista nidea mut jostain syystä ne kaikki hokaa et mul on aina jotain päällä vaik en varsinainen nide ookkaan ja sen takia pidän ryynit ja muut kamat aina housuihin ommellussa piilotaskussa.

Äänestä

- Siinäpä se ,et tunnista mistään..
ellei ne ole omat kakarat jotka tulee vastaan!!

Äänestä

Väittäisin että tunnistan tosi hyvin koska täällä niistä suurin osa on vanhoja kavereita. Ja kyllä sitä osaa lukea ihmisen kävelytyylistä,silmistä,pukeutumisesta yms. että onko se sekasin vai ei. Koska ns. selvinpäin ne ei juurikaan liiku ihmisten ilmoilla...
Mutta sit noita jotka vetää vaan joskus, niin ei niistä niin tiedä kun ne kuitenki käy normaalisti töis ja sellasta...

Äänestä
  • Niin kerros vähän lisää tosta pukeutumisesta ja kävelytyylistä? Kuinka rapanen pitää olla ja millä tavalla nistin kuteet eroo spurgun vaatteista, onks ne niiku muodikkaampia kuiteski ja haisee vähemmän tenulle?
    Entäs toi kävelytyyli; horjuva, heilahteleva, mitä?
    Millaset hiukset?

    Silmistä mäki tunnistan vaikka mitä mut niin lähelle meen harvoin tuntematonta ihmistä et alkasin suoraan pällisteleen missä kondiksessa esim pupillit on?

    Ja mite niin et selvänä ei liiku ihmisten ilmoilla? Jos doupit on loppunu ni selvänähän se on pakko lähtee liikenteeseen ellei kotiovelle tuoda. Sitäpaitsi täysnarkkari ei oo koskaan täysselvänä. Tietenki saatuaan just sopivan annoksen parhaimmillaan, eli varmaanki monen mielestä ihan selvänä, ainaki enemmän selvänä ku mitä monen mielessä liikkuu jos sanoo "nisti". Mut toinen nisti tunnistaa ehkä siinäki tilassa sen tietyn hitauden ja usvan.

    Alkoholisti on taas nimenomaan tunnistettavassa tilassa sillo ku se on ottanu.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


tulee kadulla vastaan kirjoitti:

Niin ja mistä tunnistat?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu