vaaditaan molemmat

antakaa kansan päättää kumman vika ja kumpi ulos?
eikös olisi hyvä/paras ratkaisu tähän vatvomiseen?
3258
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

miksi suotta kuormittamaan ylityöllistetyä poliisia tutkimaan asiaa, kun syyllinen voidaan tarkaista kännykkä-äänestyksellä.

Äänestä

mira ja tatu otettais pois äänestyksestä ja mika ja sore laitettais pihalle

Äänestä
  • adressit pystyyn!!!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


häätö-äänestykseen kirjoitti:

antakaa kansan päättää kumman vika ja kumpi ulos?
eikös olisi hyvä/paras ratkaisu tähän vatvomiseen?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu