Eilen alko ärsyttää kun katoin subtv:n BB-chattia teksti-tv:ltä. Joku siellä puolusti Mikaa näin et: "Siis mä voin sanoo 20 vuotta Mikan tunteneena et se ei ikinä tekis kenellekään noin." Niin mitä tuokin auttaa?Kaikki näki miten se teki väärin.Ei tekisi varmasti selvin päin mutta humalassa nyt teki vaan väärin ja saa siitä kärsiä. Mutta vielä enemmän pistää ärsyttämään kun Sorella aivan selvästi on niin ihastunut Mikaan että antoi hänen hipeltää itseään.Itse oli niin väsynyt ettei jaksanut kun leikkiä että nukkuu.Aamulla ei sitten kehdannut enää myöntää että oli hereillä.Sitten se videon nähtyään vääntää tekoitkua sohvalla ja kun Mika meni sille ulkona juttelemaan ja pahoittelemaan tekoaan niin Sorella ei ole moksiskaan.30w opettajatäti silittelee 25w poikaa.Oikeesti tuli aika sairas olo.Mietin jo sillon kun Sorella tuli taloon että ei taida sillä ihan kaikki hedelmät olla samassa korissa.Ala-asteen opettaja ja lähtee tämmöiseen ohjelmaan mukaan ja riehuu humalapäissään ja ahdistelee nuoria poikia. :S
Sitten kun Mika ja Sorella istuivat vierekkäin syömässä,Mikasta näki silloinkin miten se suri sitä tekoaan mutta Sorella vaan katsoi lumoutuneena Mikaa ja oli niin iloinen ettäh!! Ainakin minun sympatiani menee nyt Mikan puolelle,vaikka sekin väärin teki.SORELLA ULOS!!!
Sitten kun Mika ja Sorella istuivat vierekkäin syömässä,Mikasta näki silloinkin miten se suri sitä tekoaan mutta Sorella vaan katsoi lumoutuneena Mikaa ja oli niin iloinen ettäh!! Ainakin minun sympatiani menee nyt Mikan puolelle,vaikka sekin väärin teki.SORELLA ULOS!!!
Vastaukset 9
Vanhimmat
tossa oli kaikki mitä tästä jutusta ajattelen.
Paskaa..... Mika lentää pihalle ja poliisi kuulusteluihin. Tämä on fakta.
Koska tapahtuu tänään vai huomenna, sen päättää isoveli.
Mika on sexiRikollinen, asia ei pissisten itkulla muutu.
Ettekö oo ikinä lämmitelly sitä aikasemmin nukkuun mennyttä partneria tällä tavalla. Otetaan esimerkki. kumppani on nukkumassa, tulet baarista ja tekis mieli muutakin kun köllöttelyä, no siinä toivossa rupeat lämmitteleen, että toinen virkistyy...ja joko se kumppani intoutuu mukaan tai sit tajuat, että okei ei se nyt herää. Big deal!
Niissä on ero:
Toinen on nukkumassa ja hänet herättää
Toinen sammuu kesken kaiken eikä herää millään
Mikaa koko ajan ja nyt yrittää selvänä pistää kaiken mikan syyksi,koska tajusi selvinpäin, että ei ope voi tollasta tehdä kaiken kansan nähden. Silti se himoitsee edelleenki Mikaa ja just sen lohduttelu ja Mikan käden silittely. Meinas sillä pokkakin pettää...
kuinka moni kumminkaan tossa tilassa tajuaa, että se on ny sammunu ja tuskin ihan heti kumminkaan virkoo...
Hei,
pakko minunkin tästä ko.asiasta oma näkemys/mielipide kirjoittaa..Tää näköjään jakaa hyvinkin voimakkaasti mielipiteitä puolin ja toisin katsojien kesken.
Olen hyvinkin samaa mieltä, että Mikan olisi pitänyt hyväilyt ja lähentelyt lopettaa TAI paremminkin BigBrotherin olisi pitänyt aiemmin Mika saada lopettamaan! Mika siis teki väärin..
...mutta, mutta ihmistuntemusta jonkin verran omaavana voin vaan todeta, että Sorellan perjantainen pahaolo ja ahdistus oli hyvinkin suureksi osaksi hänen omaa morkkista omasta käytöksestä jne.(Huom!en halua vähätellä Mikan tekoa, mutta en halua hänelle koko taakkaa antaa.)
Jokainen meistä, joka on joskus kännännyt ja kämmännyt, tietää sen kuinka kamala olo on kännin jälkeen. Ja henk.krapulahan on tunnetusti pahempaa kuin fyysinen sellainen.
Toivottavasti tää asia saadaan kohta pakettiin ja kirjan kannet kiinni, ihan So ja Mi puolestakin. Aika kohtuutonta syyttelyä raiskauksesta/yrityksestä.
..minäkin sorruin eilen aamulla sellaiseen..mies makasi vieressä"tiedottomana" ja aloin hiplailee ja hyväilee nukkuvaa/kännistä miestä...:))
Että silleen..
Mukavia hetkiä BB:n parissa kaikille!
ElliK.
Oikeinkin järjellistä tekstiä, verraten moniin muihin.
Tää on vähän outo tapaus kyllä, mun mielestä sen persoonallisuus vaihtuu kokoajan: 1. Kun se tuli taloon; 2. Iltahutikkasekstailu; 3. seuraavana päivänä taas ihan eri, mutta ei mitenkään järkyttyneen olonen, vaan jotenki ihan ok, niin kuin se tosiaan olisi ollut näyttelemistä, koko ed.ilta; 4. Ja nyt taas se on mun mielestäni eri tyyppi: tosin perempi kuin mikään kolmesta ensimmäisestä, eli jo siedettävä. Joo.