tartuntafobia

Onko jollai mulla tätä samaa että pelkään joka kerta että olen saanut tartunnan vaikka ei olisikaan mitään hätää ja kumppani on sanonut että mitään ei ole. silti vain pelottaa että on jokin ja pakko ravaa niissä testeissä. olen harkinnut selibaattia ja sunmuuta. aivan kamalaa. onko jollain muulla tätä samaa vai podenko tätä yksin ?
3227
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Hei

Joo, kuulostaa tutulta, etkä todellakaan pode yksin. Tämä on kyllä aika ahdistavaa.

Äänestä
  • Jep. no se on hyvä. Koska on tämä on aika raskasta elää näi. Tressiä aina sen jälkeen. Olisi kiva elää ihan huolettomasti eikä että se kokoajan hiipii mieleen

    Äänestä

  • samakärsivä kirjoitti:

    Jep. no se on hyvä. Koska on tämä on aika raskasta elää näi. Tressiä aina sen jälkeen. Olisi kiva elää ihan huolettomasti eikä että se kokoajan hiipii mieleen

    Hei!

    Et ole yksin asian kanssa, tosin minulla se on mennyt astetta pidemmälle.
    Nyt kun enään voi pelätä saavani näitä tappavia tauteja seksin kautta..( pysyvä kumppani jne.) niin minäpä veinkin vainoharhan pidemmälle.
    Nyt pelkään hysteerisesti että joku pistää, tai onnistun pistämään itseäni esim. metrossa tms. saastuneeseen huumeneulaan missä olisi näitä viruksia. Olen ihan varma että näin on käynnyt...eikä auta muiden vakuuttelut esim. siitä että ihan varmasti sen huomaisi jos neula pistäisi. Että kukaan ei voi tuikata sua ilman että tunnet sen. Mulla on mennyt yöunet ja mielenrauha ihan totaalisesti.
    onkohan ketään muuta joka potee näin pahaa kammoa?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


generationfek kirjoitti:

Onko jollai mulla tätä samaa että pelkään joka kerta että olen saanut tartunnan vaikka ei olisikaan mitään hätää ja kumppani on sanonut että mitään ei ole. silti vain pelottaa että on jokin ja pakko ravaa niissä testeissä. olen harkinnut selibaattia ja sunmuuta. aivan kamalaa. onko jollain muulla tätä samaa vai podenko tätä yksin ?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu