Onko jollai mulla tätä samaa että pelkään joka kerta että olen saanut tartunnan vaikka ei olisikaan mitään hätää ja kumppani on sanonut että mitään ei ole. silti vain pelottaa että on jokin ja pakko ravaa niissä testeissä. olen harkinnut selibaattia ja sunmuuta. aivan kamalaa. onko jollain muulla tätä samaa vai podenko tätä yksin ?
tartuntafobia
generationfek
3227
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Hei
Joo, kuulostaa tutulta, etkä todellakaan pode yksin. Tämä on kyllä aika ahdistavaa.
Jep. no se on hyvä. Koska on tämä on aika raskasta elää näi. Tressiä aina sen jälkeen. Olisi kiva elää ihan huolettomasti eikä että se kokoajan hiipii mieleen
Hei!
Et ole yksin asian kanssa, tosin minulla se on mennyt astetta pidemmälle.
Nyt kun enään voi pelätä saavani näitä tappavia tauteja seksin kautta..( pysyvä kumppani jne.) niin minäpä veinkin vainoharhan pidemmälle.
Nyt pelkään hysteerisesti että joku pistää, tai onnistun pistämään itseäni esim. metrossa tms. saastuneeseen huumeneulaan missä olisi näitä viruksia. Olen ihan varma että näin on käynnyt...eikä auta muiden vakuuttelut esim. siitä että ihan varmasti sen huomaisi jos neula pistäisi. Että kukaan ei voi tuikata sua ilman että tunnet sen. Mulla on mennyt yöunet ja mielenrauha ihan totaalisesti.
onkohan ketään muuta joka potee näin pahaa kammoa?