Olipa ikävää luettavaa tuo rintagallup tuolla alempana, itse olen juuri pienirintainen ja laiha. Ja ei, en ole omasta halustani laiha, vaan geenini ovat ulkomuotoni minulle määränneet :( Syön normaalisti, herkuttelen aika useinkin mutta pysyn vaan aina laihana ja saan aina kuulla siitä kaikilta ihmisiltä. Se tuntuu todella, todella pahalta. Minulle itselleni ei tulisi mieleenkään lähteä arvostelemaan kenenkään ulkonäköä, on hän sitten laiha tai lihava.
Haluaisin vähintään 10 kiloa varteeni lihaa, jotta näyttäisin paremmalta. Rintavarustukseni on ollut aina ihan olematon ja nyt lasten imettämisen jälkeen se on vieläkin olemattomampi. Rintojen kokoon vaikuttaa myös maitorauhasen määrä, ei ainoastaan "läski". Itse olen rinnaton ja häpeän sitä..
Muistakaa kanssaihmiset, että kaikki laihat eivät ole laihoja omasta halustaan :(
Haluaisin vähintään 10 kiloa varteeni lihaa, jotta näyttäisin paremmalta. Rintavarustukseni on ollut aina ihan olematon ja nyt lasten imettämisen jälkeen se on vieläkin olemattomampi. Rintojen kokoon vaikuttaa myös maitorauhasen määrä, ei ainoastaan "läski". Itse olen rinnaton ja häpeän sitä..
Muistakaa kanssaihmiset, että kaikki laihat eivät ole laihoja omasta halustaan :(
Vastaukset 2
Vanhimmat
Et taatusti ole ruma, sinä vain pidät itseäsi rumana.
Rinnatkin sinulla ovat täyttäneet sen tärkeimmän tehtävän, mikä niillä on. Toki ne täyttävät myös sen tehtävän, mikä niillä oli ennen lapsia ja yhä edelleen. Nipukka viestittää hyväiltäessä ja paisuu rintasi kiihoittumisen aikana muutenkin, eikö totta? Kyllä se pienikin rintavarustus täyttää paljaana hyvin tehtävänsä, onhan miehesi kiinnostunut siitä. Vaatteet päällä varustuksesi on levossa eikä sillä ole mitään roolia. Jos kuitenkin haluat hiukan kohotusta, niin vaatteitten allehan löytyy kyllä ja paljaaltaanhan et tarvinnut.
Pääasia kai on että sinä olet nainen. Olet myös löytänyt miehen, joka on ihastunut sinuun. Ilmeisesti hän on edelleen ihastunut ja pitää sinua viehättävänä ja seksikkäänä. Haluaahan hän seksiä sinun kanssasi ja juuri SINUN kanssasi.
Heitä romukoppaan tuo itsesi vertailu johonkin ihanteisiin. Vertaappa kerran itseäsi johonkin ikäiseesi naiseen jolla tosiaan on rintavarustusta, mutta paksu perä ja makkaraa pitkin ja poikin. Kyllähän sinä sentään olet kaunis ja haluttava, suorastaan himoittava häneen verrattuna.
Kuvauksesi perusteella väitteellesi ei ole pohjaa. Se, että on laiha ja pienirintainen/rinnaton, ei tee sinusta rumaa. Minusta kuullostat kivannäköiseltä. Entä lastesi isä, hän varmaan on pitänyt sinua hyvin haluttavan näköisenä (minä pitäisin). Rinnattomuus voi olla hyvin seksikästä, monikin pitää sellaisista rinnoista.