Sillanpään joulukonsertti Jyväskylässä

Onko kellään tietoa laulaako Jari vain joulumusiikkia tuolloin?
3245
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Tulevan joulukonsertin ohjelmistosta tuskin kovin paljon tietää edes Jari itse vielä (sikäli kuin tiedän, hänellä on tapana päättää tällaiset asiat jokseenkin viime tipassa).

Kun kyse kuitenkin on joulukonsertista, ohjelmiston pääosa koostuu tietenkin joululauluista. Aikaisemmissa joulukonserteissa Jari on laulanut jonkin verran muutakin tilanteeseen sopivaa, muistaakseni mm. Valkeaa unelmaa on joskus ollut mukana. Hänen joulumusiikkinsakin on monenlaista ja monenkielistä, ainakin suomea, ruotsia, englantia, espanjaa ja latinaa (Panis angelicus, Cesar Franckin kaunis laulu, joka ei ole varsinainen joululaulu).

Äänestä
  • asiallisesta vastauksesta!

    Äänestä

Ei kiitos.Samantoistoa,täytyisi olla jotain uuuta!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


sikuda kirjoitti:

Onko kellään tietoa laulaako Jari vain joulumusiikkia tuolloin?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu