bonvivan

käyttäjät..

Otin eilen ensimmäisen Bonvivan ja päivä meni hyvin. Yöllä nousi kuume yli 38 ja kova ripuli sekä säryt vielä päälle. Vielä nytkin olo on hutera. Onko alku näin hankalaa?

6

897

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • eevamarita

      Jaaha, minä kuulun siis tässä asiassa onnellisten joukkoon. Olen käyttänyt Bonvivaa kolme kuukautta, eikä se ole aiheuttanut minulle minkäänlaisia oireita (kopkopkop maalamatonta puuta). Ei ainakaan tuommoisia kuin sinulle valitettavasti on aiheuttanut. Vähän minulla on ollut koko ajan sellainen flunssan tunne, mutta en ole yhdistänyt sitä Bonvivaan. Eiköhän minulla ole kyse pelkästä flunssanpoikasesta.

      Kannattaisikohan sinun kysäistä oireista lääkäriltä ennen kuin otat seuraavan tabletin? Olivatko nuo muuten niitä oireita, joita Bonvivan selostuksessa on kerrottu?

      • se..

        olen käyttänyt Bonvivaa 2kk ja ei mitään oireita.
        Mä olen aina tunnin ennenkun syön mitään vaikka ohjeessa on että vähintään puoli tuntia...


    • ...

      Siinä selostuksessa paketin sisällä lukee, että joskus noita oireita tulee ensimmäisen tabletin kanssa, mutta kysy ihmeessä lääkäriltäsi jos mietityttää...mutta luulis että ne ois tullu heti eikä vasta yöllä...??

    • ...

      kotipalvelu antoi mmummolle 82 v. ensimmäisen tabletin perjantaina lauantaina mummo oli tosikipee ripulia ja huteraa oloa. parasta aloittaa kyiseinen lääke vanhalle ja huonokuntoiselle vuodeosastolla tms.paikassa

    • paremmin

      Uskalsin sitten kaikesta huolimatta ottaa toisen, mutta eipä ollutkaan enää mitään ongelmia. Alku vaan otti tosi koville...

      • eevamarita

        Hienoa, ettei oireita tullut. Keskiviikkona kävin fysiatrilla ja hän tuntui kyllä kovasti arvostavan Bonvivaa. Minulla on Bonvivasta menossa toinen paketti eikä sivuoireita ole tullut (kopkop, edelleen koputan maalaamatonta puuta). Toivo elää, että luusto tästä vielä vahvistuisi. :-)


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mihin kaivattusi

      Ja sinun juttusi kaatui?
      Ikävä
      180
      8316
    2. En löydä sinua

      En löydä sinua täältä, etkä sinä varmaankaan minua. Ennen kirjoitin selkeillä tunnisteilla, nyt jätän ne pois. Varmaan k
      Ikävä
      26
      4518
    3. Ketä julkkista

      kaivattunne muistuttaa?
      Ikävä
      50
      4088
    4. Tunniste

      Jonka vain sinä ja kaivattusi tietää. ⬇️
      Ikävä
      51
      3365
    5. Opettelen sun jokaisen virheen

      ja rakastan sua.
      Ikävä
      51
      3106
    6. Miten, milloin

      Se onnistuisi sun luona
      Ikävä
      50
      2860
    7. Ne oli ne hymyt

      Mitä vaihdettiin. Siksi mulla on taas niin järjetön ikävä. Jos haluat musta eroon päästä niin älä huomioi mua. Muuten kä
      Ikävä
      26
      2546
    8. Haluan huomiota sulta

      nainen…tiedoksi. 😥❤️ -M-
      Ikävä
      31
      2139
    9. Anteeksi kun käyttäydyn

      niin ristiriitaisesti. Mä en usko että haluaisit minusta mitään, hyvässä tapauksessa olet unohtanut minut. Ja silti toiv
      Ikävä
      38
      2003
    10. Mitä haluat oikeasti

      Mun ymmärtävän? Sitäkö ettet rakasta ja ole valmis mihinkään?
      Ikävä
      29
      1996
    Aihe