Sorella-herkkyyden määritelmä:
-Valokuvan katselu itkettää.
-alpakoiden keritsemisen aikana eläimistä kiinnipitäminen itkettää.
-yhteisessä kilpailussa kaatuminen itkettää.
-kiimainen pussailu ja miehen kanssa samaan sänkyyn meneminen itkettää aamulla.
Mitä muut keksii??
-Valokuvan katselu itkettää.
-alpakoiden keritsemisen aikana eläimistä kiinnipitäminen itkettää.
-yhteisessä kilpailussa kaatuminen itkettää.
-kiimainen pussailu ja miehen kanssa samaan sänkyyn meneminen itkettää aamulla.
Mitä muut keksii??
Vastaukset 7
Vanhimmat
itkeminen ole hävettävä asia..Ihminen saa itkeä, jos siltä tuntuu...Psykopaatithan ei itke ollenkaan..Mietippäs sitä. He ei tunne enpatiaa,surua,sääliä tehdessään pahaa, mutta voivat sääliä esim. kissanpoikia ym. eläiminä..Eli on hyvä, jos itkee välillä ja on herkkä.
että kyllä on herkkä nainen, totta. Itkee eläinten puolesta, itkee "lapsellisesta" asiasta, kuten eilen arvuutusleikkiä pelatessa, ymymym..mutta EI ITKE todellisia kyyneleitä, eikä juurikaan muutenkaan näy välittävän tästä ko. Mikan tapauksesta...mitä tästä voimme päätellä?
aidon ihmisen kyyneleet ja hänellä on pahamieli, koska häntä on häpäisty ja meinattu käyttää hyväksi..Mikaa ei kaduta se tekonsa, kuin siinä mielessä, että joutuu pois sieltä himojensa takia ennen aikojaan.Teeskentelee katuvaa..
Taitaa kerjätä käytöksellään verta NENÄSTÄÄN, noin niin kuin kuvainnollisesti sanottuna...
...jaksaa Sorbus vaan empaattisesti ja jalomielisesti halailla ilkeästi tehnyttä Mikaa! Eipä varmaan paljon juttua irtoisi, jos Sorisori olis oikeasti pahoillaan tapahtuneesta. Vieläpä hakeutuu itse Mikan seuraan, jos tämä ei "huomioi" opea. Outo on tämän naisen ajatusmaailma..
Sorella on ihastunut Mikaan..Ihmisen luonteessa on syvempiä syitä miksi tekee mitäkin..Kaikki ei hyviä tapoja toimia ja kukaan ei täydellinen, mut kokemus opettaa fiksuakin joskus kantapään kautta..
..kokemusta peräpään kautta tässä tapauksessa. Teeskentelevä pikkutyttö aikuisen vaatteissa, käytös ainakin vastaa 10v:n tytön. Muutama sidu sisään ja onkin sitten jo toiset luulot omista olemattomista vamppaajan kyvyistä.