Eli rikkomuksien jälkeen itkun tirautus ja kaikille yhtenäistä pajunköyttä jolloin homma on selvä ja rangaistusta ei tarvita tai se jollain lailla ketkutellaan mitättömäksi vaikutukseltaan.
Itkun tirautus on keino
JÄÄDÄ TALOON
2265
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Ja tuossa itkemiskisassa Mira on selvä ykkönen. Harmi, ettei se kitisijä pudonnut eilen.
Niinpä, toisilla itku toimii, toisilla ei. Kun Mira pillittelee itsetuntonsa saamia kolautuksia, kansa palkitsee sen äänestämällä jatkuvasti lisää pillitystä kanaville.
Kun taas Tatulla oli oikeasti rakkaimpiaan ikävä, ja häntä itketti, palkittiin se ulosheitolla. MIelenkiintoista nähdä, mitä Mikan päivän, pari kestänyt itkeskely saa aikaan, jos käy niin, että häntä ei häädetä suoraan vaan pistetään vain äänestykseen.
Jos saa kenkää saman tien, pitää Sorella laittaa äänestykseen, koska eihän hänkään niin viaton ole miltä näyttää.