Mitähän tämä voisi olla, kun joka päivä suunnilleen samaan aikaan alkaa yököttää? onkohan kyseessä närästäminen. Eli paha olo tulee n. parin tunnin päästä aamupalan syömisestä.
oksetava olo
Miina134
3759
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
...mutta itselläni yököttävän olon ja hiukan närästävän olon teki helikobakteeri, joka oli tulehduttanut mahalaukun ja ruokatorven.. Löydettiin tähystämällä koepaloista..
Suosittelen, että menet lääkäriin ja selvität asian.
Söin juuri toisen kuurin helikoon ja jännitän, sainko sen jo sillä pois vai vieläkö kierre jatkuu....
millaiset oireet tuossa helikobakteerissa on? itsellä kans tosi usein syönnin jälkeen oksettava olo ja myös joskus ennen syöntiä..ruokahalua ei ole pahemmin joskus ollenkaan..? sappikivet ultrattu ei löytyny..
Kannattaa kans huolehtia että saa tarpeeksi nestettä... Minulla käy välillä niin, että yksinkertaisesti unohdan juoda ja sitten ihmettelen miksi jatkuvasti oksettaa. x)