Limatulpasta?

Milloin limatulpan tulisi viimeistään tulla ulos? Mulla 3 päivää laskettuun aikaan ja ei ole mulla vielä ulos tullut!?
3494
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

=))

eli ei se kaikilla tule ulos viikkoja tai päiviä ennen synnytystä. joillakin se tulee vasta kun tositoimet on käynnissä.

eli odottele huoletta =)

Äänestä

Moi!
Se on vähän harhaanjohtava koko limatulppa-nimitys, koska ei siellä oikeesti mitään varsinaista tulppaa ole, joka sitten jossain vaiheessa irtoaa.Toki siellä on ns.limaa, joka on suojana ja alkaa sitten valua jossain vaiheessa pois.Toisilla vasta synnytyksen yhteydessä, toisilla hiljalleen jo päiviä ennen.

Äänestä
  • Mullakaan ei oo tullut limatulppaa ulos. Ja mun viikot varmaan tiedät sanomattakin. ;)

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


:)) kirjoitti:

Milloin limatulpan tulisi viimeistään tulla ulos? Mulla 3 päivää laskettuun aikaan ja ei ole mulla vielä ulos tullut!?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu