Teollisuustiellä on omat molokit kotitalousjätteen lajitteluun. Kaiken kesää on astioiden vieressä ollut kaikenlaista pussia ja nyssäkkää tuulen ja lintujen riepoteltavana.Auton akut ja maalipurkit ovat jokaviikkoinen näky, tälläkin hetkellä siellä on sohva. Tälläiset roskastajat pitäisi saada vastuuseen teoistaan.Valvontakameralla olisi töitä varmaan muissakin lajittelupisteissä.
Kaatopaikka keskellä
10
782
Vastaukset
- kesätyöläinen.
Miten ne siellä tunsikin niin kotoisaksi olonsa,
pietarin katulapset? - Tyhjä oksennus
Ei tehny mieli istahtaa sille sohvalle, ku kävi kattomas, yäk.
- roskat pois
Astiat voi olla myös täynnä ja liian pieniä tarkoitukseensa.
- Romumutteri
Eikä ole ihan ainoa ryjäläjä Paimiossa- Lenkkitiellä ex. Sähkö-Vistan piha on täynnä romua, mm. autonraatoja. Ympäristöluvat ovat varmasti kunnossa??
- rähinäviina
Kiinteistö lienee vaihtanut omistajaa?...kukaan siinä ei asu ja käytössä olevan auton säilyttäminen ja romujenkeruu on kaksi eri asiaa. Jälkimmäinen tarvitsee luvan. Paitsi Paimiossa kun täällä ei ole niin väliä millään...??
- jätteen jättäjä
Rouskikselle voisi viedä tavaraa jos se olisi joskus auki. Tosin itse en ole maksamassa noiden riisto hintoja.
- talous
Taisit nuolaista ennen kuin tipahti. HIIH HIIH !!!!!
Joka talouteen tulossa lasku.Myös sinulle " Jätteen jättäjä". - jätemafia
talous kirjoitti:
Taisit nuolaista ennen kuin tipahti. HIIH HIIH !!!!!
Joka talouteen tulossa lasku.Myös sinulle " Jätteen jättäjä".No jos on jo maksava asiakas niin sama se on silloin mihin sen tavaran kippaa. En ole tilannut palvelua niin sovitaan sitten niin että tuo olkoon noutomaksu heh heh.
- rouskiksen asiakas
jätemafia kirjoitti:
No jos on jo maksava asiakas niin sama se on silloin mihin sen tavaran kippaa. En ole tilannut palvelua niin sovitaan sitten niin että tuo olkoon noutomaksu heh heh.
hieno oivallus !! Saanko kotiosoitteesi, niin tuon pihallesi par kärryllistä sekjätettä.
- hah2
rouskiksen asiakas kirjoitti:
hieno oivallus !! Saanko kotiosoitteesi, niin tuon pihallesi par kärryllistä sekjätettä.
Vie sahalle. Siellä on paljon enemmän tilaa ja nuoret saavat taas materiaalia kokkoon :)
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Purran tuhoja tuskin saadaan koskaan korjatuksikaan
Purra on aiheuttanut Suomen taloudelle karmaisevat tuhot. Sen lisäksi Purra on ajanut myös suuren osan Suomen kansasta k1507870Miksi persuilla ei ole firmoja?
Kuten vasemmisstolaisilla, esim. Sannalla MA\PI. Eikö ole aika erikoista?1007310Persut hommasivat Suomeen 35 000 pientä lasta v. 2015
Onko Riikka Purra nyt tavoittelemassa tätä samaa historiallista persujen utopiaa? Purram kaksinaamaisessa pelissä vaadit317202Aamun Riikka: työttömyydessä lähestytään viime laman synkintä vaihetta
Nopeasti mentiiin upean Marinin hallituksen ennätystyöllisyydestä toiseen ääripäähän, kohti Suomen historian kurjimpia t216838Se oli Orpo joka rynni Eagle S -alukselle
Vastoin kaikkia kansainvälisen merenkäynnin sääntöjä. Kunpa olisi ollut purjehtija Harkimo Suomen johdossa silloin. ht26526Marinin tuhojen korjaaminen kestää kahdeksan vuotta
Nyt on vasta neljännes mennyt ja ensimmäiset korjausliikkeet saatu liikkeelle. Innokkaimmat olivat odottaneet että jo t756374Purran vuoro kiihoittua Lepomäen sääristä
"Ulkoministeri Elina sanoo, ettei muuta pukeutumistaan sen mukaan, kenet tapaa, ja että hän ei suostuisi peittämään kasv236104Miksette persut irtisanoudu Kirkin lausunnoista?
Kirkhän muun muassa vaati raiskattuja naisia pidättäytymään abortista ja vaimoja alistumaan aviomiestensä tahtoon. Mik1126062Persujen kaksoisstandardit: Räsäsen uhkailu paha, Virran uhkailu hyvä
Tässä taas nähdään kuinka kaksinaamaista porukkaa persut ovat. Mitäs persut tähän?475478Demarikultin uhri kertoo
Demarikultin uhri kertoo: “En saanut mennä edes suihkuun ilman lupaa” – Seksuaalisen hyväksikäytön uhri kertoo vuosistaa845380