a 140 vinkuu!

onko kokemuksia a sarjan mersusta jonka laturi vinkuu!eli käyntiääni on kuin sähköautossa!mistä johtuu????vastaan on tullut muitakin samaa ääntä pitäviä!mitä maksaa laturin vaihto?
21217
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

...kuuluu aika ajoittain vinkunaa sieltä päin, mutta laturi toimii > veikkaisin että ääni kuuluu moniurahihnan kiristimen laakerista!?

Äänestä

Tarkista hihnojen kiristin rullat ensin.Mulla rullat meni vaihtoon kun oli ajettu 115thkm.Maksaa muistaakseni 150-200 euroa Veholla.Laturin ääni taitaa olla "normaali" sähkö-automainen A-sarjalaisissa,kun ääni-eristykselle ei ole ollut tilaa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


maggge kirjoitti:

onko kokemuksia a sarjan mersusta jonka laturi vinkuu!eli käyntiääni on kuin sähköautossa!mistä johtuu????vastaan on tullut muitakin samaa ääntä pitäviä!mitä maksaa laturin vaihto?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu