Vesilasi eli natriumsilikaatti

Toivottavasti tämä nyt tuli oikeaan paikkaan...

Kysymys kuuluu, että miten käytän vesilasia? Uima-allasprojekti meneillään. Altaan seinässä huonon betonin tuloksena aukko, joka pitäisi nyt paikata tällä vesilasiaineella. Millaisella ohjeella? Onko kellään kokemusta?
Kiitos.
14285
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Ehdottaisin ensin paikkausta ihan rappaamalla ja sen jälkeen ohutta kerrosta sitä vesilasia peliin. Periaatteessa voit vedellä sitä vaikkapa siveltimellä pintaan.

Tuo vesilasihan on lähinnä saumojen paikkaukseen,
ei niinkään altaan seinässä olevan aukon paikkaamiseen...

Äänestä

Kommentoi aloitusta


jaakkima kirjoitti:

Toivottavasti tämä nyt tuli oikeaan paikkaan...

Kysymys kuuluu, että miten käytän vesilasia? Uima-allasprojekti meneillään. Altaan seinässä huonon betonin tuloksena aukko, joka pitäisi nyt paikata tällä vesilasiaineella. Millaisella ohjeella? Onko kellään kokemusta?
Kiitos.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu