R19 Nopeusmittarin vaijeri

Eli osaisko joku kertoo miten toi vaijeri lähtee
vaihdelaatikon päästä irti 16v mallissa.
siel ei näytä mitään sokkaa olevan, hyvin kun on suunniteltu niin siellä on tosiaan 2cm tilaa työskennellä, kannasta ei saa mitään otetta.
Kaksin käsin koitettu repii väkisin vaijeria irti, ei se niinkään näytä lähtevän :)
2247
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Kyllä sielä pitäisi olla sokka joka on työnnetty siihen moottorin korvaan kuskinpuolelta.

Äänestä
  • Ei siellä vaan näytä mitään sokkaa olevan.
    http://koti.mbnet.fi/varets/Renault 19 16V 15.11.2002/huolto/Dscf0004.jpg
    tuossa lähikuva siitä, jotain ihme silikoonimömmöä on siinä missä vaijerin ja kiinnike kohtaa, heiluu tuo vaan vähän, ei mahu edes sormet tonne.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Monty kirjoitti:

Eli osaisko joku kertoo miten toi vaijeri lähtee
vaihdelaatikon päästä irti 16v mallissa.
siel ei näytä mitään sokkaa olevan, hyvin kun on suunniteltu niin siellä on tosiaan 2cm tilaa työskennellä, kannasta ei saa mitään otetta.
Kaksin käsin koitettu repii väkisin vaijeria irti, ei se niinkään näytä lähtevän :)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu