Jättää kaapistojen alaosat "auki" vaiko peittää sokkelilla? Itsestä tuntuisi, että olisivat jotenkin ilmavamman näköiset ilman sokkelia....käytännöllisyydestä en osaa tässä kohtaa sanoa mitään.Onko muilla kokemusta?
Kumpi parempi
käytännössä?
71019
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
ja pikkuisen voi imurointi olla hankalaa?
Muutama neliömetri on sinulla vähemmän imuroitavaa, kun panet sokkelit. Eivät ne kaapistojen jalatkaan mikään esteettinen elämys ole, varsinkin jos alakaapit ovat kovin erilevyiset, sojottaa siellä jalkojakin sitten epätahtiin. Alusta kerää pölyä, ruoantähteitä ja Kinder-munien rakennusosia.
kindermunien rakennusosissa on ilmiselvästi jokin ominaisuus, joka vetää ne välittömästi kaukaakin kalusteiden ja kodinkoneiden alle sekä kaikkiin pieniin rakosiin! Osat myös -ilmeisesti samaisen ominaisuuden takia- hylkivät toinen toisiaan, joten kasattu kinderlelu hajoaa sekunneissa ja osat katoavat mikä minnekin. Mutta joo, sokkelit ilman kindereitäkin siistimmät ja helppohoitoisimmat.
No tämähän menee aivan asian vierestä, mutta ilmeisesti Kinder-munien osat ovat varustettuja samanlaisella keinoälyllä kuin käydet ja narut.
Kokoappa nimittäin köysivyyhti oikein nätiksi kiepiksi ja laita se auton takakonttiin. Kun suljet takakontin pariksi sekuniksi ja avaat sen taas, on vyyhti totaalisesti solmussa!
Hämmästyttävää.
kaappien alle n. 9 cm kaappien etu/sivupinnoista. Työskennellessä varpaat sopivat mukavasti kaapin alle.
...päälle peili, niin lattia näyttää jatkuvan kaapin alle. helppoa, halpaa ja kaunista
peili nimittäin. Täytyisi oikein kokeilla, ainakin aluksi ihan vaan taskupeilillä. Mutta eikö se tule kovin helposti likaiseksi?